2019. gada 4. jūnija "Jurista Vārda" laidienā Nr. 22 (1080) publicēts Senāta Civillietu departamenta priekšsēdētāja Aigara Strupiša raksts "Ex parte un advokātu iesniegumi". Šai rakstā ir uzdots, manuprāt, nekorekts un tendenciozs jeb faktiski retorisks jautājums: "Kā jūs justos un ko teiktu, ja jūs būtu atbildētāji lietā un uzzinātu, ka prasītājs ir aci pret aci ticies ar Augstākās tiesas tiesnešiem, lai apspriestu jautājumus, no kuriem ir atkarīgs jūsu lietas iznākums?" Pirms dot savu viennozīmīgo atbildi "Slikti!", aicinu izvērtēt lietas faktiskos apstākļus no cita skatpunkta.
2018. gada 27. jūnijā Augstākās tiesas Civillietu departaments, skatot lietu paplašinātā deviņu senatoru sastāvā, pasludināja spriedumu lietā Nr. SKC-5/2018. Tai pašā dienā un divas dienas vēlāk, proti, 2018. gada 27. jūnijā un 29. jūnijā, četri no deviņiem spriedumu parakstījušiem senatoriem sagatavoja un parakstīja savas atsevišķās domas sprieduma sakarā. Vienlaikus, lai arī spriedums, mazākais – daļā par pievienotās vērtības likuma normu piemērošanu zemes piespiedu nomai, ir juridiskajai metodoloģijai pirmšķietami klaji neatbilstošs (pretēji atsevišķu senatoru sagatavotajām juridiski kvalitatīvajām atsevišķajām domām šā spieduma sakarā), jau nākamajā dienā, proti, 2018. gada 28. jūnijā, daži senatori, kuri bija paziņojuši savas atsevišķās domas,1 rīcības sēdē balsoja par lēmumu atteikt ierosināt kasācijas tiesvedību identiskā lietā.
Lai lasītu šo rakstu tālāk, Tev jābūt žurnāla abonentam.
Esošos abonentus lūdzam autorizēties:
Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties lasītāju pulkam.
Iegūsi tūlītēju piekļuvi digitālajam saturam!
Piedāvājam trīs abonementu veidus. Vienam lietotājam piemērotākais ir "Mazais" (3, 6 un 12 mēnešiem).
Abonentu ieguvumi:
Eseja „Jurista Vārda” Domnīcā – brīvas formas, apjomā un tēmā neierobežotas pārdomas, kas vērstas tiesiskas domas un prakses attīstības virzienā.
Tā ir iespēja piedalīties juristavards.lv satura veidošanā, rosinot diskusiju par redzēto, dzirdēto vai domās apcerēto.