23. Jūlijs 2019 /NR. 29/30 (1087/1088)
Informācija
Tieslietu ministrija neatkāpsies no ieceres izveidot ekonomisko lietu tiesu
3
Foto no Tieslietu ministrijas arhīva

Tieslietu ministrija sadarbībā ar Rīgas Juridisko augstskolu 17. jūlijā rīkoja diskusiju "Vai ir pienācis laiks specializētai tiesai?", un pēc tās norises kļuva skaidrs, ka tas vairs nav retorisks jautājums, bet gan mērķtiecīga apņemšanās, ko nozares tiesībpolitikas veidotājs vēlas īstenot jau tuvākajos gados. Šai idejai joprojām ir oponenti, arī tiesu sistēmai piederīgo rindās, taču tieslietu ministrs Jānis Bordāns pauž, ka ieklausās kritikā, bet neviens no pagaidām izskanējušajiem argumentiem vai riskiem, viņa vērtējumā, nav tāds, kas nebūtu risināms, līdz ar to objektīvi nepārvaramu šķēršļu idejas īstenošanai nav. Vienlaikus gan ir skaidrs, ka šādas tiesas izveide paver ļoti plašu darāmo darbu sarakstu un tikai ar Tieslietu ministrijas apņemšanos un aktivitātēm tam noteikti nepietiks.

Ierosme par specializētas tiesas izveidi noteiktu kategoriju lietu – sarežģīti komercstrīdi, smagi finanšu un koruptīvie noziegumi – iztiesāšanai nav jauna un dažādās diskusijās izskanējusi daudzkārt, taču daudz konkrētākas aprises tā ieguva pēc iekļaušanas deklarācijā par Krišjāņa Kariņa vadītā Ministru kabineta iecerēto darbību. Attiecīgi šā gada pavasarī Tieslietu ministrija izstrādājusi konceptuālo ziņojumu "Par ekonomisko lietu tiesas izveidi", un šis priekšlikums jūnija sākumā tika prezentēts un apspriests Tieslietu padomē, bet tā izskatīšana valdībā vēl nav bijusi. Tādējādi Ministru kabinets šajā jautājumā savu nostāju vēl nav paudis, bet priekšlikuma izvērtējums Tieslietu padomes sēdē raisīja kritiskas diskusijas un balsojumā klātesošo vairākums ieceri noraidīja.

ABONĒ 2024.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: mazais, vidējais un lielais abonements!
3 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
piebilde
31. Jūlijs 2019 / 14:37
0
ATBILDĒT
Isti nav skaidrs, kas tās par vakancēm, kas ilgstoši nav aizpildītas. Kā tas var būt,ka pirmās instances tiesas raujas vaiga sviedros,bet kaut kādas tiesnešu vakances netiek ILGSTOŠI aizpildītas?
Jautājums > piebilde
13. Augusts 2019 / 10:45
0
ATBILDĒT
Tai pat laikā par tiesnešiem automātiski tiek padarīti zemesgrāmatu reģistratori. Par šo "reformu" Tieslietu inistriju vajadzēja atlaist nekavējoties!
Jā > piebilde
5. Augusts 2019 / 13:46
0
ATBILDĒT
Ja nemaldos, tajā diskusijā izskanēja, ka runa ir par 14 vakancēm, kas šobrīd ir sistēmas "bilancē", bet reāli nav aizpildītas.
VĒL ŠAJĀ ŽURNĀLĀ
VĒL PAR ŠO TĒMU
VĒL ŠAJĀ NOZARĒ
VĒL ŠAJĀ RUBRIKĀ
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties