Leģenda vēsta, ka pagājušā gadsimta divdesmitajos gados izgudrotājs Lī De Forests noorganizēja tikšanos ar Hariju Vorneru, vienu no Warner Borther filmus studijas dibinātājiem. Izgudrotājs bija atradis veidu, kā sasinhronizēt skaņu un attēlu. Tas ļautu mēmo kino pārvērst par filmām ar skaņu. Vorners esot noklausījies piedāvājumu un atbildējis: "Vai esi traks? Kurš gan vēlas dzirdēt, kā aktieris runā?"
Vēsturē atrodami daudzi piemēri, kad dažādi tirgus dalībnieki nav spējuši pamanīt tirgus izmaiņas, piemēroties jaunām klientu prasībām vai savlaicīgi investēt jaunos produktos vai pakalpojumos. Kodak nogulēja digitālās fotokameras; Blockbuster atteicās nopirkt Netflix; Decca Records nevēlējās parakstīt līgumu ar The Beatles; Motorola un Nokia palaida garām viedtālruņu ēru. Visi šie stāsti liecina par lielāko izaicinājumu šodienas pasaulē – pārmaiņām. Juristi nav izņēmums. Britu profesors Ričards Saskinds (Richard Susskind) uzskata, ka tuvākajos 20 gados juridiskā pasaule mainīsies vairāk nekā iepriekšējos divos gadsimtos, turklāt pārmaiņu ātrums tikai pieaugs.
Kas izraisa pārmaiņas
R. Saskinds min trīs galvenos pārmaiņu iemeslus – klientu prasības, profesijas liberalizāciju un informācijas tehnoloģijas.
Lai lasītu šo rakstu tālāk, Tev jābūt žurnāla abonentam.
Esošos abonentus lūdzam autorizēties:
Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties lasītāju pulkam.
Iegūsi tūlītēju piekļuvi digitālajam saturam!
Piedāvājam trīs abonementu veidus. Vienam lietotājam piemērotākais ir "Mazais" (3, 6 un 12 mēnešiem).
Abonentu ieguvumi:
Eseja „Jurista Vārda” Domnīcā – brīvas formas, apjomā un tēmā neierobežotas pārdomas, kas vērstas tiesiskas domas un prakses attīstības virzienā.
Tā ir iespēja piedalīties juristavards.lv satura veidošanā, rosinot diskusiju par redzēto, dzirdēto vai domās apcerēto.