Pēdējos gados sankcijas kā ārpolitikas instruments ir piemērotas arvien biežāk, līdz ar to palielinās arī no sankcijām izrietošo ierobežojumu ietekme uz finanšu un kapitāla tirgu, kā arī civiltiesisko apgrozību. Ņemot vērā arvien pieaugošo sankciju faktisko ietekmi, tostarp uz iepirkumu līgumu izpildi, ar grozījumiem, kas stājās spēkā 2018. gada 12. jūlijā, Starptautisko un Latvijas Republikas nacionālo sankciju likuma (turpmāk – Likums) 11.1 pantā tika ietverts regulējums sankciju pārbaudei publisko iepirkumu un publiskās un privātās partnerības jomā.
Nepieciešamība noteikt sankciju pārbaudes kārtību
Likumā noteikto sankciju pārbaudes un piemērošanas kārtības konkretizēšana publisko iepirkumu un publiskās un privātās partnerības jomā neietekmē sankciju ievērošanas pienākumu, un tās jebkurā gadījumā bija un būtu jāievēro arī publisko iepirkumu un publiskās un privātās partnerības jomā, kā arī tās ietekmētu gan iepirkuma līgumu, vispārīgo vienošanos, partnerības iepirkuma līgumu, koncesijas līgumu (turpmāk kopā – iepirkuma līgums) noslēgšanu, gan to izpildi. Likuma 11.1 panta mērķis ir nevis pastiprināt sankciju piemērošanu, bet nodrošināt to ievērošanu noteiktā un pārskatāmā veidā jau iepirkuma norises laikā.
Lai lasītu šo rakstu tālāk, Tev jābūt žurnāla abonentam.
Esošos abonentus lūdzam autorizēties:
Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties lasītāju pulkam.
Iegūsi tūlītēju piekļuvi digitālajam saturam!
Piedāvājam trīs abonementu veidus. Vienam lietotājam piemērotākais ir "Mazais" (3, 6 un 12 mēnešiem).
Abonentu ieguvumi:
Eseja „Jurista Vārda” Domnīcā – brīvas formas, apjomā un tēmā neierobežotas pārdomas, kas vērstas tiesiskas domas un prakses attīstības virzienā.
Tā ir iespēja piedalīties juristavards.lv satura veidošanā, rosinot diskusiju par redzēto, dzirdēto vai domās apcerēto.