Tiesībsarga birojā pēdējo divu gadu laikā pieaug saņemto iesniegumu un sniegto konsultāciju skaits lietās, kas skar bērna un šķirti dzīvojošu vecāku attiecības – aizgādības un saskarsmes tiesības. Situācijas un to risinājumi kļūst arvien sarežģītāki un rada daudz jautājumu, uz kuriem atbildes vēl jāmeklē.
Situācija, kādā nonāk bērns, ja vecāki ir pieņēmuši lēmumu vairs nedzīvot kopā, nespējot savas domstarpības risināt saudzīgi pret bērnu un arī pret otru vecāku, ir neapskaužama. Tā rada bērnam trauksmi par nezināmo un vainas apziņu. Turklāt vecāki, kārtojot savas attiecības, piemirst bērnam saprotamā veidā izstāstīt, ka vecāki vairs nebūs kopā un ka bērns tajā nav vainojams. Vecāki aizmirst pajautāt bērnam, kādas ir viņa domas par turpmāko tikšanos, kopā pavadīto laiku un saziņu ar otru vecāku, viņa iesaisti bērna turpmākajā dzīvē. Bērns kļūst par galveno ieroci vecāku cīņā.
Lietā tiek iesaistīta ne tikai tiesa un bāriņtiesa, bērns tiek vests pie dažādiem speciālistiem, lai pierādītu, ka bērna tikšanās ar otru vecāku atstāj negatīvas sekas bērna veselībai un attīstībai.
Lai lasītu šo rakstu tālāk, Tev jābūt žurnāla abonentam.
Esošos abonentus lūdzam autorizēties:
Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties lasītāju pulkam.
Iegūsi tūlītēju piekļuvi digitālajam saturam!
Piedāvājam trīs abonementu veidus. Vienam lietotājam piemērotākais ir "Mazais" (3, 6 un 12 mēnešiem).
Abonentu ieguvumi:
Eseja „Jurista Vārda” Domnīcā – brīvas formas, apjomā un tēmā neierobežotas pārdomas, kas vērstas tiesiskas domas un prakses attīstības virzienā.
Tā ir iespēja piedalīties juristavards.lv satura veidošanā, rosinot diskusiju par redzēto, dzirdēto vai domās apcerēto.