12. Janvāris 2021 /NR. 2 (1164)
Viedoklis
Atskatoties uz Valsts kontroles tiesiskuma stiprināšanas revīziju ciklu
Elita Krūmiņa
Valsts kontroliere 

Mana kā valsts kontrolieres un Valsts kontroles kopumā darba vadmotīvs visus šos gadus ir bijis – sabiedrības interešu pārstāvība un aizstāvība. Sabiedrības interešu aizstāvība, cita starpā, ietver tādu revīziju tēmu izvēli, kas vistiešāk skar sabiedrības labklājību, drošību un iedzīvotāju tiesību ievērošanu. Šādu revīziju rezultātā identificēto trūkumu profesionāla un godprātīga novēršana no atbildīgo valsts un pašvaldību iestāžu puses rada būtisku pozitīvu ietekmi uz mūsu visu ikdienu un mūsu bērnu nākotni. Tāpēc esmu patiesi gandarīta, ka savu astoņu gadu termiņu valsts kontrolieres amatā man ir iespēja noslēgt ar revīziju, kuras rezultāti izgaismo cēloņus atbildīgo iestāžu nespējai sniegt savas valsts iedzīvotājiem pārliecību, ka finanšu un ekonomiskie noziegumi, kuri nodara ļaunumu ikkatra mūsu valsts iedzīvotāja makam, tiek izmeklēti savlaicīgi un profesionāli un izmeklēšanas rezultātā pret pārkāpējiem tiek celtas taisnīgas un neapstrīdamas apsūdzības.

Kāpēc Valsts kontrole veica šo revīziju

Es ticu, ka šīs pēdējās revīzijas "Noziedzīgu nodarījumu ekonomikas un finanšu jomā izmeklēšanas un iztiesāšanas efektivitāte" rezultāti un Valsts kontroles ieteikumi trūkumu novēršanai gan valdībai, gan atbildīgajām ie­stādēm kalpos kā ceļa karte vispirms jau neefektīva darba cēloņu novēršanā, bet pēc tam jau tādu rīcību veikšanā, kas tiecas uz izcilību.

Ja valdībai un atbildīgajām iestādēm būs drosme un apņēmība ceļa kartei sekot, mēs kā Latvijas iedzīvotāji to izjutīsim pavisam drīz, un pienāks brīdis, kad ar savu tiesībaizsardzības iestāžu darbu leposimies un pavisam vienkārši – jutīsimies droši un aizsargāti.

Kāds ir bijis Valsts kontroles kā valsts augstākās audita iestādes ceļš uz izpratni, ka finanšu un ekonomisko noziegumu izmeklēšanas jomā Latvijā ir nepieciešamas būtiskas pārmaiņas?

Pirmkārt, par būtiskām un gadiem nerisinātām problēmām saistībā ar noziedzīgu nodarījumu izmeklēšanas efektivitāti liecināja Valsts kontroles veiktie nozares risku izvērtējumi.

Šis raksts pieejams “Jurista Vārda” abonentiem

Lai lasītu šo rakstu tālāk, Tev jābūt žurnāla abonentam.

Esošos abonentus lūdzam autorizēties:

Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties lasītāju pulkam.
Iegūsi tūlītēju piekļuvi digitālajam saturam!

ABONĒT

Mēnesī - tikai 9,99 eiro; vēl izdevīgāks - gada abonements. Piedāvājam trīs abonementu veidus!

Abonentu ieguvumi:

  • Neierobežota pieeja arhīvam - 24 h/7
  • Vairāk nekā 16 000 rakstu un 1800 autoru
  • Visi tematiskie numuri un ikgadējie grāmatžurnāli
  • Personalizētās iespējas - piezīmes, citāti, mapes
ABONĒ 2023.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: mazais, vidējais un lielais abonements!
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
VĒL ŠAJĀ ŽURNĀLĀ
VĒL PAR ŠO TĒMU
VĒL ŠAJĀ NOZARĒ
VĒL ŠAJĀ RUBRIKĀ
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties