8. Jūnijs 2021 /NR. 23 (1185)
Skaidrojumi. Viedokļi
Bērna labākās intereses
1
Mg. iur.
Dace Daugule
Tieslietu ministrijas Civiltiesību departamenta juriste 

Bērna labāko interešu ievērošanas princips ir nostiprināts gan starptautiskajos,1 gan nacionālajos tiesību aktos.2 No vienas puses, tā piemērošana ar bērnu tiesību aizsardzību saistītās lietās profesionāļiem šķiet pašsaprotama, bet, no otras puses, šī principa ievērošana mēdz būt gana vispārīgi, nekonkrēti un plaši interpretēta, jo attiecīgo tiesību jomu regulējošajos aktos bērna labākās intereses nav definētas.

šis raksts ir maksas saturs
TEV IR PAROLE
E-ŽURNĀLS
e-pasta adrese
parole
atcerēties mani
Pirkt vai atvērt ar kodu
vai
autorizējies, ja žurnāls jau tavs
ABONĒ 2021.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: žurnāls, e-žurnāls un komplekts!
1 KOMENTĀRS
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Toms Dreika
9. Jūnijs 2021 / 18:57
4
ATBILDĒT
Nu re!
Ja mēs vēl iemācītos šajā procesā neiepīt reliģiju dogmas, būtu pavisam skaisti!

Atceros biju mazs, biju kapu svētkos, sēdējām ar kaut kādu attālo radinieci uz krēsla un skatījāmies procesiju, tā sāka kaut ko aktīvi stāstīt par dieva gribas darīšanu un tādām lietām. Teicu, ka man liekas, ka mums pietiek lietas, ko uz zemes darīt un risināt, pirms atļaujamies par nezināmiem dieviem runāt. Dabūju 20 minūšu monologu par to, kā es neko nesaprotu un kā atļaujos aksiomas apstrīdēt. Sajūta bija tāda, ka, ja tas būtu viņas ziņā, tiktu normāli aizsūtīts uz kristīgo internātskolu, kur sauli neredzētu, kamēr dogmas ar pārliecību acīs nespētu skaitīt.
Man paveicās, jo mani vecāki ļāva man augt. Mans rebell gars nekad neļautu sevi salauzt. Fanātiski reliģiskā kopienā, es vnk aizbēgtu un nonāktu uz ielas un tur arī dzīvotu. Bet citiem nepaveicas un tie nabaga cilvēki veido daļu no tiem, kas ir izstumti un distancējas no sabiedrības.

Cieņa pret cilvēku ir galvenā lieta, kas mums ir jāiemācās un bērns ir cilvēks, kurš ir jāciena! Ja mēs cerības liekam uz jauno paaudzi (kas radīs labāku rītdienu), mums ir jāatceras, ka labāku nevar radīt, ja tiek uzspiesti vecā trūkumi. Kas ir labāks, mēs nezinām, tādēļ ir jārada vide, kurā var jaunas idejas veidoties.
COVID-19: tiesiskie aspekti
VĒL ŠAJĀ ŽURNĀLĀ
VĒL PAR ŠO TĒMU
VĒL ŠAJĀ NOZARĒ
VĒL ŠAJĀ RUBRIKĀ
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties