11. Janvāris 2022 /NR. 2 (1216)
Notikums
Gunāra Astras Pēdējais vārds – daudzvalodu izdevumā
1
Foto: Alīna Kļaviņa

Zīmīgajā Zvaigznes dienā (latīniski astra – zvaigzne), 6. janvārī, Okupācijas muzejā notika latviešu nacionālās pretošanās varoņa Gunāra Astras piemiņai veltīta izdevuma – grāmatas, kurā publicēts viņa leģendārais Pēdējais vārds un tā tulkojumi vairākās svešvalodās, – atvēršanas pasākums. G. Astras runa, ko viņš teica 1983. gada 15. decembrī pret viņu vērstajā padomju okupācijas iestāžu organizētajā politiskajā prāvā, ir viens no būtiskākajiem nacionālās pretošanās politiskajiem manifestiem un tiek uzskatīta par būtisku soli pretī Atmodas sākumam. Tagad Pēdējais vārds pieejams plašam interesentu lokam, turklāt G. Astras personību un laikmetu ļaus iepazīt arī grāmatā publicētā biogrāfija, fotomateriāli un Pēdējā vārda zinātniski komentāri.

Grāmatu "Gunārs Astra. Pēdējais vārds" veidojis žurnālists un publicists Arnis Šablovskis, un tā izdota Latvijas Republikas oficiālā izdevēja VSIA "Latvijas Vēstnesis" apgādā.

ABONĒ 2024.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: mazais, vidējais un lielais abonements!
1 KOMENTĀRS
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Andris Akers
20. Janvāris 2022 / 10:49
0
ATBILDĒT
Vāķos. Traģika ir tā, ka šodienas juristi nesaņem nekādu klasikas vakcīnu. Pilnīgi nekādu... Buikusu aprok blakus Čakstem. Ko lai saka? Bet Kants uzradīja kaut ko, pateicoties kam Krievijas impērija vispār kaut cik, necik noturējās virs ūdens (pretošanās ir turēšanās virs ūdens). Kants saviļņoja vietējo jaunatni, un viņi kļuva par vadošiem Krievijas impērijas juristiem. Tikai, pateicoties tiem baltvāciešiem Krievija noturējās.... Jeb jūs gribat teikt, ka NATO bijušais priekšsēdis melo, bet bordānam ir taisnība...?
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties