Ekonomikas izaugsmes cikla sākums ir brīdis, kad palielinās inovācijas tautsaimniecībā. To stimulē zemās procentu likmes, kas veicina investīcijas gan finanšu aktīvos – akcijās un obligācijās, gan nefinanšu aktīvos, kā, piemēram, nekustamajā īpašumā, un to vērtība ceļas. Tas atļauj tautsaimniecībām attīstīties, palielināt peļņu, turpināt aizņemties un veidot jaunas investīcijas. Šis process palielina personu pārliecību, ka nākotnē veiksies tikpat labi kā līdz šim. Līdz ar to arvien vairāk cilvēku, spekulantu un kreditētāju uzsāk ekonomisko darbību. Šis tipiski ir brīdis, kad finanšu sektorā sāk parādīties inovācijas un tiek attīstīti jauni finanšu pakalpojumi. Tie parasti veidojas nebanku finanšu sektorā, kam raksturīgas zemākas regulējuma prasības nekā bankām. Viena Latvijai specifiska finanšu inovācija ir ieguldījumu platformas, kuras iedīgļi veidojās 2015. gada otrajā pusē.
Šīs platformas tiek dēvētas par peer-to-peer platformām, pūļa finansēšanas, kopfinansēšanas, kolektīvās finansēšanas platformām, bet šie termini precīzi neatspoguļoja Latvijas ieguldījumu platformu biznesa modeli. Jo starp aizņēmēju un aizdevēju atrodas nebanku kreditētājs, kurš jau aizņēmējam ir izsniedzis kredītu, un tad ar platformas starpniecību šis kredīts tiek pārdots investoriem.
Lai lasītu šo rakstu tālāk, Tev jābūt žurnāla abonentam.
Esošos abonentus lūdzam autorizēties:
Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties lasītāju pulkam.
Iegūsi tūlītēju piekļuvi digitālajam saturam!
Piedāvājam trīs abonementu veidus. Vienam lietotājam piemērotākais ir "Mazais" (3, 6 un 12 mēnešiem).
Abonentu ieguvumi:
Eseja „Jurista Vārda” Domnīcā – brīvas formas, apjomā un tēmā neierobežotas pārdomas, kas vērstas tiesiskas domas un prakses attīstības virzienā.
Tā ir iespēja piedalīties juristavards.lv satura veidošanā, rosinot diskusiju par redzēto, dzirdēto vai domās apcerēto.