31. Maijs 2022 /NR. 22 (1236)
Notikums
Latvijas tiesnešu konferencē uzsver neatkarīgas tiesu varas nozīmi
Foto: Ilmārs Znotiņš, VPK

20. maijā notika Latvijas tiesnešu konference, kuras galvenā tēma bija tiesu varas neatkarība demokrātiskas sabiedrības interesēs.

Atklājot konferenci, Augstākās tiesas un Tieslietu padomes priekšsēdētājs Aigars Strupišs uzsvēra tiesu varas neatkarību un atbildību demokrātiskas sabiedrības interesēs: "Sabiedrība saprot tiesu īpašo lomu un neatkarīgas tiesas nepieciešamību, pašlaik tiesām uzticas vairāk nekā likumdevējam un izpildvarai. Bet, lai šo sabiedrības izpratni uzturētu un paaugstinātu uzticēšanos tiesai, nepietiek ar tiesas neatkarību. Ir absolūti nepieciešama arī atbildība."

Lai prasītu tiesu varas neatkarību, vienlaikus ir jāno­drošina Satversmei atbilstoša atbildības sistēma pašā tiesu varā, tādēļ, kā norādīja A. Strupišs, "nav cita ceļa, kā aktivizēt un stiprināt tiesnešu pašpārvaldi, lai kvalitatīvi kontrolētu tiesnešu kvalifikāciju, ētikas ievērošanu un sodītu par disciplinārpārkāpumiem; tiesnešu pašpārvaldei jāsargā un jāstiprina tiesas un tiesneša neatkarība, taču tai ir arī kvalitātes nodrošināšanas funkcija".

ABONĒ 2023.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: mazais, vidējais un lielais abonements!
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties