12. Jūlijs 2022 /NR. 28 (1242)
Intervija
Par advokatūras reputāciju atbild katrs Latvijas advokāts
Zvērinātu advokātu padomes priekšsēdētājs Dr. iur. Jānis Rozenbergs intervijā žurnālam "Jurista Vārds"
Dina Gailīte
"Jurista Vārda" galvenā redaktore 
Foto: Boriss Koļesņikovs

Advokāti ir lielākā juridiskā profesija Latvijā – šobrīd advokātu kolēģijā ir 1354 biedri, no tiem 1202 ir zvērināti advokāti, 136 zvērinātu advokātu palīgi un 16 Eiropas Savienības dalībvalstu advokāti. Advokāti ir tiesu sistēmai piederīgas, vienlaikus profesionāli neatkarīgas personas, kas pakļautas tikai likumam. Sniedzot juridisko palīdzību, advokāts risina ne tikai privātpersonu savstarpējos strīdus, bet arī pārstāv klientus tiesā. Līdz ar to advokatūra ir ļoti būtisks tiesiskas valsts elements, kas sargā sabiedrību no juridiska haosa un privātpersonas – no valsts varas patvaļas.

2022. gada 6. maijā pēc divu gadu pārtraukuma atkal pulcējās advokātu kolēģijas pašpārvaldes institūcija – kopsapulce. Pirms tās medijos bija vērojama zināma viļņošanās, izskanot kritiskām balsīm par advokātu padomes darbu. Tomēr kopsapulcē uz advokātu padomes priekšsēdētāja un priekšsēdētāja vietnieka amatiem kandidēja līdzšinējā padomes vadība – attiecīgi Jānis Rozenbergs un Guna Kaminska, un arī saņēma pārliecinošu sapulces dalībnieku atbalstu.

Šī "Jurista Vārda" saruna ar amatā pārvēlēto J. Rozenbergu – gan par viņa veikumu pirmajā advokātu padomes priekšsēdētāja amata termiņā un nākotnes plāniem, gan par viņam pirms sapulces izteikto kritiku, gan to, kā sabiedrībā veidojas advokatūras reputācija un kurš par to ir atbildīgs.

Pavisam nesen, 6. maijā, pēc divu gadu pārtraukuma aizritēja advokātu kopsapulce. Neilgi pirms tās dažos medijos parādījās ziņas, ka daļa advokātu nav apmierināti ar padomes darbu. Zināma spriedze bija jūtama arī sapulces debašu daļā. Ar ko tas saistīts?

Pirmkārt, manuprāt, kopsapulce noritēja visai mierīgi, it īpaši, ja atceramies, cik emocionāli kopsapulces ir notikušas pirms vairākiem gadiem, cik daudz kādreiz ir bijis debatētāju un cik asa kritika ir izskanējusi no sapulces skatuves. Tādēļ, manā ieskatā, šoreiz kopsapulce aizritēja samērā mierīgi. Vienlaikus tai bija ļoti piepildīta programma, jo līdzās parastajiem uzdevumiem – budžeta apstiprināšanai un komisiju vadītāju atskaitēm – notika arī padomes un citu institūciju vēlēšanas, kā arī tika pieņemti jauni kolēģijas statūti.

Advokātu kolēģijas 2022. gada kopsapulces vēlēšanu rezultāti

 

Par Latvijas Zvērinātu advokātu padomes priekšsēdētāju ievēlēts Jānis Rozenbergs.
 

Par Latvijas Zvērinātu advokātu padomes priekšsēdētāja vietnieci ievēlēta Guna Kaminska.
 

Latvijas Zvērinātu advokātu padomē ievēlēti: Ivars Grunte, Mārcis Krūmiņš, Jānis Lapsa, Aldis Liepiņš, Egīls Radziņš, Andris Rukmanis un Saulvedis Vārpiņš.
 

Disciplinārlietu komisijā ievēlēti: Jānis Davidovičs, Olita Kauce, Santa Liberte, Lauris Liepa, Māris Meļķisis, Dana Rone, Anita Tamberga, Andris Tauriņš un Ieva Timermane.
 

Revīzijas komisijā ievēlēti: Maksims Abramovs, Vineta Čukste-Jurjeva, Valdis Kronis, Arta Snipe un Zane Vilcāne.

ABONĒ 2024.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: mazais, vidējais un lielais abonements!
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties