Lai sekmīgi pildītu Rīgas Stradiņa universitātes Juridiskās fakultātes asociētā profesora pienākumus, docējot priekšmetus krimināltiesisko zinātņu jomā, autors savas zināšanas, prasmes un iemaņas tiesību normu piemērošanā iegūst un pilnveido praksē. Pašlaik autors, esot Rīgas tiesas apgabala prokuratūras prokurora amatā, īsteno arī koordinējošā prokurora funkcijas noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanas apkarošanas jomā visā Latvijā. Ņemot vērā minēto, rakstā autors ieskicēs dažus noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanas kvalifikācijas jautājumus. Respektīvi, raksts veltīts tieši jautājumiem un mazākā mērā atbildēm, cerot, ka turpmāk pētījumos tiks sniegtas detalizētas un argumentētas atbildes uz tiem.
Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanas kvalifikācijas jautājumu rašanās iemesls un nozīme
Nenoliedzami, lielākā daļa noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanas gadījumu ietilpst latentajā noziedzībā. Tādēļ statistika par šiem nodarījumiem ir atkarīga no tiesībsargājošo iestāžu prioritātēm. Ņemot vērā Eiropas Padomes noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma finansēšanas novēršanas ekspertu komitejas Moneyval ieteikumus, Latvijā pēdējos gados tiesībaizsardzības iestādes lielu uzmanību pievērš noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanas apkarošanai, kā rezultātā būtiski pieauga reģistrēto šāda veida nodarījumu skaits, kas neizbēgami rada arī noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanas kvalifikācijas jautājumus, tostarp arī tādus, kurus judikatūra un doktrīna vēl nav pietiekami atrisinājusi.
Lai lasītu šo rakstu tālāk, Tev jābūt žurnāla abonentam.
Esošos abonentus lūdzam autorizēties:
Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties lasītāju pulkam.
Iegūsi tūlītēju piekļuvi digitālajam saturam!
Piedāvājam trīs abonementu veidus. Vienam lietotājam piemērotākais ir "Mazais" (3, 6 un 12 mēnešiem).
Abonentu ieguvumi:
Eseja „Jurista Vārda” Domnīcā – brīvas formas, apjomā un tēmā neierobežotas pārdomas, kas vērstas tiesiskas domas un prakses attīstības virzienā.
Tā ir iespēja piedalīties juristavards.lv satura veidošanā, rosinot diskusiju par redzēto, dzirdēto vai domās apcerēto.