20. Septembris 2022 /NR. 38 (1252)
Skaidrojumi. Viedokļi
Administratīvo resursu izmantošanas aizliegums priekšvēlēšanu aģitācijai
Karīna Poļanska
Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja Politisko organizāciju pārkāpumu izmeklēšanas nodaļas priekšnieka p.i. 

Pirms katrām vēlēšanām ir periods, kurš iedzīvotājiem (sabiedrībai) asociējas ar politisko partiju un deputātu kandidātu solījumiem, ar deputātu kandidātu vai politisko spēku slavināšanu vai nomelnošanu un kritizēšanu. Tas ir priekšvēlēšanu aģitācijas periods. Latvijā tas sākas 120 dienas pirms vēlēšanām un beidzas vēlēšanu dienā. Šajā periodā ir spēkā Priekšvēlēšanu aģitācijas likumā noteiktie ierobežojumi un noteikumi.

Latvijā vēlēšanas noris salīdzinoši bieži – ik pēc četriem gadiem Saeimas vēlēšanas, ik pēc četriem gadiem pašvaldību vēlēšanas, ik pēc pieciem gadiem Eiropas Parlamenta vēlēšanas. Dažādu iemeslu dēļ periodiski tiek aizvadītas arī kādas ārkārtas vēlēšanas. Arī šī gada 1. oktobrī ir gaidāmas 14. Saeimas vēlēšanas, un attiecīgi jau zināmu laiku ir jāievēro Priekšvēlēšanu aģitācijas likumā noteiktā kārtība.

Priekšvēlēšanu aģitācijas likuma 1. panta trešais punkts noteic, ka priekšvēlēšanu aģitācija ir politiskās partijas, politisko partiju apvienības vai deputāta kandidāta reklamēšana plašsaziņas līdzekļos vai citādā veidā, ja tā satur tiešu vai netiešu aicinājumu balsot par vai pret kādu politisko partiju, politisko partiju apvienību vai deputāta kandidātu.

ABONĒ 2024.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: mazais, vidējais un lielais abonements!
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
VĒL ŠAJĀ ŽURNĀLĀ
VĒL ŠAJĀ NOZARĒ
VĒL ŠAJĀ RUBRIKĀ
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties