4. Oktobris 2022 /NR. 40 (1254)
Intervija
Jāstiprina izpratne par Eiropas Savienības tiesībām
Eiropas Savienības Vispārējās tiesas tiesnese Inga Reine intervijā "Jurista Vārdam"
Viktorija Soņeca
"Jurista Vārda" tieslietu redaktore 
Foto: Boriss Koļesņikovs

Inga Reine kopš 2016. gada 1. septembra ir Eiropas Savienības (turpmāk – ES) Vispārējās tiesas tiesnese. Sākotnēji I. Reines amatu pilnvaru termiņš bija noteikts līdz 2019. gada 31. augustam, tomēr I. Reine atkārtoti tika iecelta ES Vispārējās tiesas tiesneša amatā no 2019. gada 1. septembra līdz 2025. gada 31. augustam. Iepriekš I. Reine bija padomniece Latvijas Pastāvīgajā pārstāvniecībā ES, kā arī no 2003. gada līdz 2012. gadam bija Ministru kabineta pārstāve starptautiskajās cilvēktiesību institūcijās. Tādēļ šajā intervijā piedāvāts iepazīties ar I. Reines atziņām, jau sešus gadus esot ES Vispārējās tiesas tiesneses amatā.

Kā jūs nonācāt pie lēmuma kļūt par ES Vispārējās tiesas tiesnesi?

Strādājot Ministru kabineta pārstāvja amatā, secināju, ka vēlos kļūt par tiesnesi, jo tiesneša darbs ir ļoti interesants un izaicinošs. Pie šāda lēmuma man palīdzēja nonākt arī sarunas ar Latvijas tiesnešiem par izaicinājumiem, ar kuriem viņi sastopas.

Strādājot Briselē, iedziļinājos visdažādākajos ES tiesību aspektos un sapratu, ka mani interesē šī konkrētā tēma, un, sekojot līdzi ES Vispārējās tiesas reformai, ieraudzīju iespēju pieteikties konkursā uz tiesneša amatu šajā tiesā. Turklāt esmu nomainījusi specializāciju no cilvēktiesībām uz ES tiesībām, kas pats par sevi bija ļoti ambiciozs izaicinājums.

ABONĒ 2024.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: mazais, vidējais un lielais abonements!
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties