Nodokļu un muitas lietu prokuratūras kā specializētās prokuratūras izveide un kompetence
Pēc ģenerālprokurora Jura Stukāna stāšanās amatā no 2020. gada otrā pusgada prokuratūrā tika uzsākti un īstenoti tās darbības būtiski reorganizācijas pasākumi, kas ietekmēja arī vienu no specializētajām rajona līmeņa prokuratūrām, tobrīd Finanšu un ekonomisko noziegumu izmeklēšanas prokuratūru.
Reorganizācijas rezultātā tika mainīts minētās prokuratūras struktūrvienības nosaukums – no 2021. gada 1. janvāra Finanšu un ekonomisko noziegumu izmeklēšanas prokuratūra kļuva par Nodokļu un muitas lietu prokuratūru. Izmaiņas skāra ne tikai nosaukumu, bet arī struktūrvienības turpmāko atrašanās vietu un kompetenci. No 2020. gada oktobra Nodokļu un muitas lietu prokuratūra atrodas Talejas ielā 1, Rīgā, vienā ēkā ar Valsts ieņēmumu dienesta (turpmāk – VID) un VID Nodokļu un muitas policijas pārvaldes darbiniekiem.
Līdz minētajām izmaiņām Finanšu un ekonomisko noziegumu izmeklēšanas prokuratūras kompetence bija visai plaša – prokurora funkciju veikšana kriminālprocesos par noteiktu kategoriju noziedzīgiem nodarījumiem (gan par noziedzīgiem nodarījumiem valsts ieņēmumu un muitas sfērā, gan par autortiesību un blakustiesību pārkāpšanu, kibernoziegumiem, komercnoslēpumu saturošu ziņu neatļautu iegūšanu un izpaušanu, gan par noziedzīgiem nodarījumiem akcīzes preču jomā, uzņēmējdarbībā un tās ierobežojumu pārkāpšanā, gan noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu un izvairīšanos no skaidras naudas deklarēšanas), kurus izmeklēja gan VID Nodokļu un muitas policijas pārvalde, gan Valsts policijas dažādas struktūrvienības.
Lai lasītu šo rakstu tālāk, Tev jābūt žurnāla abonentam.
Esošos abonentus lūdzam autorizēties:
Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties lasītāju pulkam.
Iegūsi tūlītēju piekļuvi digitālajam saturam!
Piedāvājam trīs abonementu veidus. Vienam lietotājam piemērotākais ir "Mazais" (3, 6 un 12 mēnešiem).
Abonentu ieguvumi:
Eseja „Jurista Vārda” Domnīcā – brīvas formas, apjomā un tēmā neierobežotas pārdomas, kas vērstas tiesiskas domas un prakses attīstības virzienā.
Tā ir iespēja piedalīties juristavards.lv satura veidošanā, rosinot diskusiju par redzēto, dzirdēto vai domās apcerēto.