Patērētāju tiesību aizsardzības centrs (PTAC) pagājušonedēļ publiskoja informāciju saistībā ar patērētāju iesniegumiem un sūdzībām, kas tiek saņemtas arvien biežāk un attiecas uz apdrošināšanas pakalpojumiem, no tiem izrietošajiem līgumiem un atteikumiem izmaksāt atlīdzību u.c. PTAC sagatavotajā pārskatā paustais sasaucas ar Latvijas Apdrošinātāju asociācijas ombuda atziņām un secinājumiem, kas izskanēja 20. februārī Biznesa augstskolā "Turība" seminārā par apdrošināšanas nozares izaicinājumiem 2024. gadā.
Jātiecas uz noteikumu skaidrību un vienkāršību
Pārskatā "Neskaidri, netaisnīgi līguma noteikumi apdrošināšanas jomā" ir analizētas no 2018. līdz 2022. gadam PTAC saņemtās patērētāju sūdzības un iesniegumi par apdrošināšanas pakalpojumiem. Lai gan lielākoties tās ir saistītas ar strīdiem par apdrošinātāju lēmumiem pilnībā vai daļā atteikt apdrošināšanas atlīdzības izmaksu un šādu jautājumu izskatīšana nav PTAC kompetencē, tomēr, vērtējot atteikuma iemeslus un to pamatojumu, atsevišķos gadījumos PTAC ir konstatējis, ka apdrošināšanas līgumos ietvertie noteikumi varētu tikt vērtēti kā neskaidri vai netaisnīgi. Turklāt apdrošināšanas līgumu noteikumi jau tāpat parasti ir apjomīgi un formulēti specifiskā juridiskā valodā, kas pats par sevi ir izaicinājums vidusmēra patērētājam tos pilnībā izprast.
Lai lasītu šo rakstu tālāk, Tev jābūt žurnāla abonentam.
Esošos abonentus lūdzam autorizēties:
Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties lasītāju pulkam.
Iegūsi tūlītēju piekļuvi digitālajam saturam!
Piedāvājam trīs abonementu veidus. Vienam lietotājam piemērotākais ir "Mazais" (3, 6 un 12 mēnešiem).
Abonentu ieguvumi:
Eseja „Jurista Vārda” Domnīcā – brīvas formas, apjomā un tēmā neierobežotas pārdomas, kas vērstas tiesiskas domas un prakses attīstības virzienā.
Tā ir iespēja piedalīties juristavards.lv satura veidošanā, rosinot diskusiju par redzēto, dzirdēto vai domās apcerēto.