9. Jūlijs 2024 /NR. 28 (1346)
Intervija
Par Lietuvas konstitūcijas izstrādes līkločiem un konstitucionālās tiesas svarīgākajiem spriedumiem
Viļņas Universitātes Juridiskās fakultātes asociētais profesors Dr. iur. Vaidots Vaičaitis (Vaidotas A. Vaičaitis) intervijā žurnālam "Jurista Vārds"
Foto no personīgā arhīva

Lietuvas un Latvijas konstitucionālās tiesības vēstures perspektīvā attīstījušās atšķirīgi. Lai sniegtu nelielu ieskatu Latvijas juristiem Lietuvas konstitucionālo tiesību vēsturē un tagadnē, būtiskākajos konstitucionālās tiesas spriedumos un redzējumā par kopējas Baltijas konstitucionālo tiesību tradīcijas pastāvēšanu, Viļņas Universitātes Juridiskās fakultātes asociētais profesors Vaidots Vaičaitis piekrita sniegt interviju "Jurista Vārdam".

V. Vaičaitis ir absolvējis Viļņas Universitātes Juridisko fakultāti un otru maģistra grādu ieguvis Eiropas tiesību akadēmijā Briselē. 2001. gadā aizstāvējis tiesību zinātņu doktora grādu Viļņas Universitātē. Vēlāk šajā pašā augstskolā ieguvis arī maģistra grādu reliģijas studijās un vēsturē. Publicējis pētījumus par Lietuvas konstitūcijas vēsturi, Lietuvas prezidenta institūciju salīdzinošā perspektīvā, kā arī citiem konstitucionālo tiesību jautājumiem.

Ievadot sarunu, lūdzu, iepazīstiniet ar sevi kā tiesībzinātnieku – kādas ir jūsu primārās zinātnisko interešu jomas?

Pēdējos divdesmit gadus manu zinātniski pētniecisko interešu lokā ir Lietuvas konstitucionālās tiesības, salīdzinošās konstitucionālās tiesības, tiesību vēsture un tiesību filozofija.

ABONĒ 2024.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: mazais, vidējais un lielais abonements!
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties