24. Septembris 2002 /NR. 19 (252)
Kā saskaņot operatīvās darbības un kredītiestāžu klientu tiesības

Kā saskaņot operatīvās darbības un kredītiestāžu klientu tiesības

Aldis Lieljuksis, Noziedzīgi iegūto līdzekļu legalizācijas novēršanas dienesta priekšnieka vietnieks, — “Latvijas Vēstnesim”

LIELJUKSIS.JPG (29466 bytes)
Foto: Māris Kaparkalējs, “LV”

Šī raksta mērķis ir izpētīt kredītiestāžu klientu aizsardzību nodrošinošu likumdošanu un iespējas iegūt kredītiestāžu informāciju operatīvās darbības procesā.

Nepieciešamību pievērsties tieši operatīvo pasākumu un līdzekļu izmantošanas iespēju izpētei cīņā ar naudas atmazgāšanu nosaka joprojām ārkārtīgi sliktie rezultāti noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas atklāšanā. Tas parāda tiesībsargājošo iestāžu vājo gatavību cīnīties ar naudas atmazgāšanu, no vienas puses, kā arī naudas atmazgāšanas apkarošanu veicinošas likumdošanas trūkumu, no otras puses. Turklāt pievērsties šim jautājumam mudina patiesi eksistējošā specifika naudas atmazgāšanas novēršanā un atklāšanā, kas izriet gan šādā rīcībā no eventuāli iesaistītajām personām un to krimināla rakstura darbības mērķiem, gan atmazgāšanā izmantojamām sfērām – finansu un kredīta iestādēm. Tās var tikt izmantotas gan tiklab noziedzīgi iegūtu finansu līdzekļu vai mantas pārvietošanas nolūkos, gan pašas iesaistīties noziedzīgās darbībās, veicot naudas atmazgāšanu. Savukārt nesen izdarītās izmaiņas Operatīvās darbības likuma 19.pantā paplašina operatīvās darbības veikšanas pamatus, paredzot starptautisku ārvalstu tiesībaizsardzības vai valsts drošības un aizsardzības iestāžu pieprasījumu vai vienošanos, saskaņā ar kuriem var veikt operatīvās darbības pasākumus.

ABONĒ 2025.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: mazais, vidējais un lielais abonements!
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties