10. Aprīlis 2001 /NR. 11 (204)
Intervija
Zvērināti tiesu izpildītāji, savu likumu gaidot

RĪTDIENA SĀKAS ŠODIEN

Zvērināti tiesu izpildītāji, savu likumu gaidot

Foto: Arnis Blumbergs, “LV”

KIBERM~1.JPG (18128 BYTES) Ivars Kibermanis, Tieslietu ministrijas Tiesu izpildītāju departamenta direktors, — “Latvijas Vēstnesim”

— Pagājušā gada marta nogalē mūsu sarunā jūs stāstījāt, ka norit darbs pie diviem likumprojektiem — par zvērinātiem tiesu izpildītājiem un grozījumiem Civilprocesa likuma sadaļā, kas regulē tiesu nolēmumu izpildi. Un abi šie projekti jau “uzsaukti” valsts sekretāru sanāksmē. Kāpēc vajadzēja paiet veselam gadam, lai tikai tagad tos varētu nosūtīt Saeimai?

— Jā, tā ir, jo jau pirmajā saskaņošanas kārtā par zvērinātu tiesu izpildītāju likumprojektu bija visai daudz iebildumu. Nu beidzot šis likumprojekts kopā ar veselu paketi citu likumu grozījumiem nosūtīti Saeimai. Viens no svarīgākajiem ir Civilprocesa likums, kura grozījumi saistīti ar to, ka mainās tiesu izpildītāja statuss, bet pašreizējā Civilprocesa likumā ir dažas pretrunas ar citām normām, un tāpēc likumdevējam būs jāizdara izmaiņas. Turklāt šai paketē ir sagatavoti grozījumi likumā “Par tiesu varu”, Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā, Krimināllikumā un Kriminālprocesa kodeksā, papildinājumi Korupcijas novēršanas likumā, likumā “Par valsts sociālo apdrošināšanu”, Kredītiestāžu likumā un vēl dažos citos. Tāpēc nav nejaušība, ka viss šis saskaņošanas process ievilkās gada garumā.

ABONĒ 2024.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: mazais, vidējais un lielais abonements!
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties