Dipl.iur. Ivonna Štrauhmane — “Latvijas Vēstnesim”
Foto: no personiskā arhīva |
Pakalpojuma jēdziens un brīvas pakalpojumu kustības subjekti
Brīva pakalpojumu kustība paredz nodarbošanos ar biznesa vai profesionālām aktivitātēm.1 Brīvu pakalpojumu kustību (freedom to provide services) reglamentē Eiropas Kopienas dibināšanas līguma 59. — 66. pants (tagad 49. — 55. pants2).
Eiropas Kopienas dibināšanas līguma 60. pantā (tagad 50. pants)3 termina “pakalpojums” definīcijā noteikts, ka par pakalpojumiem uzskata pakalpojumus, ko parasti sniedz par atlīdzību, ciktāl uz tiem neattiecas noteikumi par preču, kapitāla un personu kustības brīvību. Eiropas Kopienas dibināšanas līguma 60. pants (tagad 50. pants) definē, ka brīvo profesiju darbības ir pakalpojumi. Tādējādi advokāta sniegtā juridiskā palīdzība īslaicīgā periodā citā Eiropas Savienības dalībvalstī ir uzskatāma par pakalpojumu.
Eiropas Kopienas dibināšanas līguma 60. pants (tagad 50. pants) norāda uz pakalpojumu sniegšanu, tas nerunā par personas tiesībām ceļot uz citu dalībvalsti, lai saņemtu pakalpojumus.
Lai lasītu šo rakstu tālāk, Tev jābūt žurnāla abonentam.
Esošos abonentus lūdzam autorizēties:
Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties lasītāju pulkam.
Iegūsi tūlītēju piekļuvi digitālajam saturam!
Piedāvājam trīs abonementu veidus. Vienam lietotājam piemērotākais ir "Mazais" (3, 6 un 12 mēnešiem).
Abonentu ieguvumi:
Eseja „Jurista Vārda” Domnīcā – brīvas formas, apjomā un tēmā neierobežotas pārdomas, kas vērstas tiesiskas domas un prakses attīstības virzienā.
Tā ir iespēja piedalīties juristavards.lv satura veidošanā, rosinot diskusiju par redzēto, dzirdēto vai domās apcerēto.