Turpinot jau iedibināto praksi, “Jurista Vārds” ir sagatavojis kārtējo pārskatu par jaunākajiem aizstāvētajiem promocijas darbiem tiesību zinātnē 2025. gadā, pārskatā ietverot arī vienu 2024. gada nogalē aizstāvētu darbu. Pārskata periodā doktora (Ph.D.) grādu tiesību zinātnes specialitātē ir ieguvuši 11 tiesībnieki četrās Latvijas augstskolās. Ņemot vērā apjomīgo skaitu, šajā materiālā sniegts vien lakonisks apkopojums par jaunajiem doktoriem un ieskats viņu aizstāvēto promocijas darbu tēmās, taču “Jurista Vārda” digitālajā žurnālā portāla juristavards.lv JV+ sadaļā tam pakāpeniski sekos katra autora sagatavots izvērstāks izklāsts par veiktā pētījuma aktualitāti, galvenajiem secinājumiem un atziņām.
Repo darījumu problemātikas tiesiskie aspekti un to risinājumi
2024. gada 20. decembrī Rīgas Stradiņa universitātē (RSU) savu promocijas darbu “Repo darījumu problemātikas tiesiskie aspekti un to risinājumi” sekmīgi aizstāvēja Tatjana Jukna. Viņas darba zinātniskais vadītājs bija profesors Dr. iur. Jānis Grasis.
T. Juknas promocijas darba centrālais elements ir repo darījums, ko autore raksturo kā sui generis atlīdzības līgumu. Pēc autores paustā, viņas promocijas darbs ir fundamentāls pētījums, kurā pirmo reizi Latvijas un, iespējams, arī Lietuvas un Igaunijas tiesību vēsturē tiek pētīts repo darījums.
Lai lasītu šo rakstu tālāk, Tev jābūt žurnāla abonentam.
Esošos abonentus lūdzam autorizēties:
Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties lasītāju pulkam.
Iegūsi tūlītēju piekļuvi digitālajam saturam!
Piedāvājam trīs abonementu veidus. Vienam lietotājam piemērotākais ir "Mazais" (3, 6 un 12 mēnešiem).
Abonentu ieguvumi:
Eseja „Jurista Vārda” Domnīcā – brīvas formas, apjomā un tēmā neierobežotas pārdomas, kas vērstas tiesiskas domas un prakses attīstības virzienā.
Tā ir iespēja piedalīties juristavards.lv satura veidošanā, rosinot diskusiju par redzēto, dzirdēto vai domās apcerēto.