“Dokumentu izstrādāšanas un noformēšanas vadlīnijas” sagatavojusi Tieslietu ministrijas pastāvīgā darba grupa dokumentu izstrādāšanas jautājumos, un to mērķis ir skaidrot normatīvajos aktos noteiktās prasības dokumentu, tostarp elektronisko, izstrādāšanai un noformēšanai, sniedzot piemērus šo prasību piemērošanai.
Mūsdienās ikvienam ir jāprot sagatavot tādu dokumentu, kuram ir juridisks spēks, jo tikai dokuments ar juridisku spēku nodrošina iespēju to izmantot savu tiesību īstenošanai vai likumisko interešu aizstāvībai. Tiesiskajās attiecībās dokumenta noformēšanas prasību izpildei ir tikpat liela, bet dažkārt pat lielāka nozīme nekā dokumenta teksta saturam. Vadlīniju mērķauditorija ir ikviena organizācija un fiziskā persona, kurai ir nepieciešama palīdzība dokumenta noformēšanā.
Vadlīnijas izstrādātas atbilstoši spēkā esošajiem normatīvajiem aktiem un labās prakses piemēriem to sagatavošanas laikā (2020. gada janvārī, bet vadlīnijas aktualizētas - 2021. gada maijā), tādēļ dokumentu izstrādē un noformēšanā jāņem vērā vadlīnijās minēto normatīvo aktu aktuālās redakcijas. Tāpat šīm vadlīnijām nav saistoša rakstura, ar tām nav obligāti jāiepazīstas un jāievēro, bet gan var izmantot kā palīglīdzekli dokumentu noformēšanai, ja tāds nepieciešams. Visas dokumentu izstrādāšanas un noformēšanas obligātās prasības ir noteiktas normatīvajos aktos.
Eseja „Jurista Vārda” Domnīcā – brīvas formas, apjomā un tēmā neierobežotas pārdomas, kas vērstas tiesiskas domas un prakses attīstības virzienā.
Tā ir iespēja piedalīties juristavards.lv satura veidošanā, rosinot diskusiju par redzēto, dzirdēto vai domās apcerēto.