8. Marts 2021 14:00
Grāmatas
ANO ilgtspējīgas attīstības mērķi 2030: īstenošana Latvijā
Starptaustiskās zinātniskās konferences materiāli 

Krājumā iekļautas konferences ziņojumu tēzes. Ziņojumi tika nolasīti Juridiskās koledžas 2019. gada aprīļa starptautiskajā zinātniskajā konferencē, kas bija veltīta Apvienoto Nāciju Organizācijas (ANO) ilgtspējīgas attīstības mērķiem.

SKATĪT GRĀMATU [PDF]

Juridiskā koledža savā gadskārtējā zinātniskajā konferencē 2019. gada aprīlī pievērsās ANO ilgtspējīgas attīstības mērķiem 2030, kuri Latvijā nav pietiekami ievēroti un ņemti vērā. Šie mērķi, ko ANO apstiprināja jau 2015. gada septembrī, ir noteikti 17 ilgtspējīgas attīstības virzienos un satur 169 uzdevumus, lai pārveidotu pasauli un valstis, padarot tās draudzīgākas cilvēkiem.

Ilgtspējīga attīstība nodrošina mūsdienu vajadzību apmierināšanu un cilvēku interešu vērā ņemšanu, neradot draudus un riskus nākamo paaudžu vajadzību apmierināšanai. Ilgtspējīga attīstība analizējama un prognozējama vismaz trīs galvenajās jomās: ekonomikā, sociālajā jomā un vides saglabāšanā un aizsardzībā. Koledžas konferencē referenti galvenokārt pievērsās tiesību un sociālo zinātņu lomai ANO mērķu īstenošanā, kā arī koledžu studiju kvalitātes paaugstināšanai.

Zinātniskā konference 2019. gada aprīlī notika tradicionālās Starptautiskās zinātnes nedēļas un Latvijas Juristu dienu ietvaros. Starptautiskā zinātnes nedēļa Juridiskajā koledžā notiek tradicionāli un tās ietvaros tiek rīkotas gan konferences, gan vieslekcijas, aicinot partnerus un vieslektorus no dažādām valstīm.

Referenti savos ziņojumos, galvenokārt, ir pievērsušies tiesību un sociālo zinātņu lomai ANO mērķu īstenošanā, kā arī studiju kvalitātes līmeņa paaugstināšanai koledžās.

patīk
drukāt
 
 
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties