1. Marts 2005 /NR. 8 (363)
Juridiskā literatūra
Latvijas konstitūcijas apskats, kas rada šaubas un jautājumus
8

Latvijas konstitūcijas apskats, kas rada šaubas un jautājumus

Par Ringolda Baloža rakstu ”Latvijas konstitūcija”

Prof. Dr. iur. Aivars Endziņš

Pagājušā gada nogalē Vācijas Federatīvās Republikas Trīras universitātes Tiesību politikas institūts izdevumā “Tiesību Politiskas Forums” (Rechtspolitisches Forum)1 ir publicējis Latvijas Universitātes Juridiskās fakultātes Konstitucionālo tiesību katedras vadītāja, asociētā profesora Dr. iur. Ringolda Baloža darbu ”Latvijas konstitūcija” (The Constitution of Latvia) angļu valodā (turpmāk – raksts).
Autors konspektīvā veidā sniedz lasītājam informāciju par Latvijas konstitucionālās iekārtas izveidošanos un attīstību, Latvijas Republikas Satversmes (turpmāk − Satversme) formu un struktūru, kā arī analizē no Satversmes izrietošos konstitucionālos pamatprincipus. Tiek dots ieskats konstitucionālo institūciju (Saeima, Valsts prezidents, Ministru kabinets, tiesas, Valsts kontrole) izveidē un funkcijās. R.Balodis analizē arī vēlēšanu procesu, politisko partiju lomu, pilsonības un naturalizācijas problēmas, Satversmē nostiprinātās pamattiesības. Īpaša uzmanība veltīta reliģisko organizāciju statusam.
Visnotaļ apsveicams ir fakts, ka tapusi zinātniska publikācija ārvalstī, kas vairāk nekā 50 lappušu apjomā nes pasaulē informāciju par konstitucionālismu Latvijā un dod iespēju plašam interesentu lokam gūt zināšanas par Latvijas valsti un tās attīstību.

ABONĒ 2024.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: mazais, vidējais un lielais abonements!
8 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
TaPati
3. Marts 2005 / 15:29
0
ATBILDĒT
Un ka tad Katedras vadītājs pēc šādas recenzijas varēs izvirzīt prasības pret studentu darbiem???

Kaut gan man ir aizdomas, ka visas šīs neprecizitātes ir radušās tieši tāpēc, ka ir izmantoti senāk rakstīti studentu referāti/kursa darbi varbūt pat diplomdarbi...
Edgars
2. Marts 2005 / 18:54
0
ATBILDĒT
ehhh... Latvijas mazaja juristu diiikjii riktigi vilnji sacelushies. vetra laicigi pat netika mainta.Pec shas recenzijas laikam pasam bus jasameklee kritizejama gramata. nez, vai to Latvijaa var nopirkt?
Guntim
2. Marts 2005 / 18:46
0
ATBILDĒT
Endzins nevareja apgazt tadas baloza tezes, ka 2.pas. karas sakas 41.g. 22.jun. un to, ka latvija 4.maija tika dibinata no jauna, nevis atjaunota?
RĀDĪT VĒL KOMENTĀRUS / 5
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties