26. Aprīlis 2005 /NR. 15 (370)
Intervija
Pārmaiņas un bažas advokatūrā

Pārmaiņas un bažas advokatūrā

Jānis Grīnbergs, Zvērinātu advokātu padomes priekšsēdētājs, intervijā “Jurista Vārdam”
GRINBERGSMK.PNG (108332 bytes)
Foto: Māris Kaparkalējs, “LV”

29.aprīlī notiks Latvijas Zvērinātu advokātu kopsapulce. Darba kārtībā iekļauts padomes darbības pārskats, padomes priekšsēdētāja, priekšsēdētāja vietnieka, padomes locekļu, disciplinārlietu komisijas un revīzijas komisijas vēlēšanas. Paredzēts arī izskatīt grozījumus Zvērinātu advokātu kolēģijas statūtos. Pirms kopsapulces tikāmies un uzdevām vairākus jautājumus Zvērinātu advokātu padomes priekšsēdētājam Jānim Grīnbergam.

– Kas, pēc jūsu domām, būtiski ir ietekmējis advokatūru aizvadītā gada laikā?

– Būtiskākais, protams, ir nozīmīgie grozījumi Advokatūras likumā, kas veikti pirms gada un arī agrāk. Grozījumi Advokatūras likumā nosaka zvērinātu advokātu disciplinārlietu ierosināšanas un izskatīšanas kārtību. Zvērinātu advokātu padomes kompetencē nodota tikai disciplinārlietas ierosināšanas funkcija. Izveidota Zvērinātu advokātu kolēģijas institūcija – disciplinārlietu komisija, kuras kompetencē ir padomes ierosināto disciplinārlietu izskatīšana, lietā esošo dokumentu un informācijas izvērtēšana un lēmumu pieņemšana par disciplinārsoda piemērošanu.
Advokatūras likumā mainīta zvērinātu advokātu palīgu uzņemšanas kārtība un palielināta iespēja pretendentiem tikt uzņemtiem advokātu palīgu amatā.

ABONĒ 2024.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: mazais, vidējais un lielais abonements!
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties