Jautājums par kriminālistisko un civilprocesuālo darbību savstarpējām attiecībām līdz šim laikam nav izpētīts. Varētu atzīmēt, ka literatūrā latviešu valodā šis jautājums vispār nav skarts un nav publicēta neviena publikācija par šo jautājumu. Tikai Krievijā izdarīti daži mēģinājumi atrisināt šo visai svarīgo jautājumu.
Prof.emer. Dr.habil.iur. Reinhards Dombrovskis
Foto: no personiskā arhīva |
Jautājums par kriminālistisko un civilprocesuālo darbību savstarpējām attiecībām līdz šim laikam nav izpētīts. Varētu atzīmēt, ka literatūrā latviešu valodā šis jautājums vispār nav skarts un nav publicēta neviena publikācija par šo jautājumu. Tikai Krievijā izdarīti daži mēģinājumi atrisināt šo visai svarīgo jautājumu. Kriminālistikas mācību grāmatās parasti paragrāfā par kriminālistikas sakariem ar citām zinātnēm nosauktas tikai krimināltiesiskās zinātnes un nav konstatēti kādi kriminālistikas sakari ar civiltiesiskajām zinātnēm. Gandrīz vienīgais izdevums, kurš izdots pēdējos gados Krievijā un kurā konstatēti kriminālistikas sakari ar civilprocesa zinātni, ir profesora I.Vozgrina grāmata,1 kaut faktiski vajadzētu salīdzināt savā starpā nevis zinātnes, bet darbības veidus, jo katra zinātne ir tikai kādas darbības teorētiskais atspoguļojums.
Sākumā vajadzētu apskatīt atsevišķi kriminālistisko un civilprocesuālo darbību un to īpatnības, un tikai pēc tam ir iespējams salīdzināt to savstarpējās attiecības.
Kriminālistika kā zinātne izveidojās 19.gadsimta beigās. Par tās pamatlicēju tiek uzskatīts Austrijas tiesas izmeklētājs H.
Lai lasītu šo rakstu tālāk, Tev jābūt žurnāla abonentam.
Esošos abonentus lūdzam autorizēties:
Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties lasītāju pulkam.
Iegūsi tūlītēju piekļuvi digitālajam saturam!
Piedāvājam trīs abonementu veidus. Vienam lietotājam piemērotākais ir "Mazais" (3, 6 un 12 mēnešiem).
Abonentu ieguvumi:
Eseja „Jurista Vārda” Domnīcā – brīvas formas, apjomā un tēmā neierobežotas pārdomas, kas vērstas tiesiskas domas un prakses attīstības virzienā.
Tā ir iespēja piedalīties juristavards.lv satura veidošanā, rosinot diskusiju par redzēto, dzirdēto vai domās apcerēto.