27. Septembris 2005 /NR. 36 (391)
Skaidrojumi. Viedokļi
Nepārsūdzami lēmumi un lēmumu pārsūdzamība
8

Šā gada 20.septembrī "Jurista Vārdā" (JV Nr.35) publicēts Senāta Administratīvo lietu departamenta lēmums jautājumā par tādu blakussūdzību likteni, kas iesniegtas par nepārsūdzamiem lēmumiem (lieta Nr.SKA- 413). Šajā sakarā ar interesi iepazinos ar Edgara Pastara rakstu, kas ir izsvērts un kurā izteiktajiem vērtējumiem un secinājumiem kopumā grūti iebilst (sk. tajā pašā JV Nr.35, 20.09.2005). Vienīgi vēlos pakavēties pie raksta autora atzinuma par to, vai Senāta lēmumā izteiktā atziņa, ka par nepārsūdzamu lēmumu iesniegta blakussūdzība, nav uzskatāma par procesuālu dokumentu un ir atdodama tās iesniedzējam bez procesuāla lēmuma pieņemšanas, ir vispārināts atzinums un kādas ir vispārināta atzinuma robežas.

ABONĒ 2024.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: mazais, vidējais un lielais abonements!
8 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Gatis
28. Septembris 2005 / 12:03
0
ATBILDĒT
Paldies Edgaram par skaidrojumu. Tikai es nesaprotu, kā var izdomāt, ka Senāta lēmums attiecībā uz 324.panta pirmo daļu attiecas arī uz 185.pantā paredzēto gadījumu?

Tas bija ļoti drosmīgs apgabaltiesas secinājums. Un noprotu, ka Edgars to uzskata par nepamatotu?
Edgars
27. Septembris 2005 / 23:33
0
ATBILDĒT
Diskusija noteik 1) par to, kas notiek, ja ir strids par lemuma parsudzamibu; 2) ciktal par so izteicies Seants minetaja lemumaa; 3) kadus podus nogazusi apgabaltiesa par sturgalvigi piemerojot antikonstitucionalo APL 185.p par vienlidzigam iespejam parsudzet a.akta neapturesanu. Ceru Senats pareizi apradis, ko darit sadu neparsudzamu lemumu gadijuma un varbut garam ejot piebildis, ka apgabaltiesai butu japadoma ar galvu - piemerosanas jautajums un procesuala vienlidziba tomer ari pastav. ja norma ir kludaina, tad to vajag labot, nevis tureties ka pie pedeja saliminja slikstot purvaa.
Gatis
27. Septembris 2005 / 13:43
0
ATBILDĒT
šo apgabaltiesas tiesneša lēmumu es labprāt apskatītos. saprotu, ka Jonikāna un Pastara diskusija notiek par Administratīvā procesa likuma 185.panta ceturtās daļas piemērošanu
RĀDĪT VĒL KOMENTĀRUS / 5
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties