11. Aprīlis 2006 /NR. 15 (418)
Skaidrojumi. Viedokļi
Invalīds kā darbinieks darba tiesiskajās attiecībās
3

Invalīds, tāpat kā jebkurš sabiedrības pārstāvis, vēlas būt piederīgs sabiedrībai, justies kā pilntiesīgs un pilnvērtīgs tās loceklis. Viena no iespējām integrēties sabiedrībā ir iesaistīšanās darba tiesiskajās attiecībās, kas savukārt palīdz risināt arī citas problēmas.

šis raksts ir maksas saturs
TEV IR PAROLE
ATVĒRT AR KODU
e-pasta adrese
parole
atcerēties mani
PIRKT 1 RAKSTU  /  5 RAKSTUS
piekļuves kods
ABONĒ 2021.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: žurnāls, e-žurnāls un komplekts!
3 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
bum bum
13. Aprīlis 2006 / 12:54
0
ATBILDĒT
Manuprāt, vājš raksts. Vai ir vērts tik ļoti pētīt Krievijas normatīvos aktus? Kapēc iztrūkst Eiropas kopienu tiesas prakses analīze? Kapēc netiek pētīta ES valstu prakse? RA gatavotie juristi raksta tikai "juridisko publicistiku".
Harijs
12. Aprīlis 2006 / 01:13
0
ATBILDĒT
Problēma pastāv, to noliegt nevar... bet nu 4. priekšlikums "paredzēt darba devējam pienākumu pieaicināt uz darba interviju invalīdu, ja viņa kvalifikācija un spējas objektīvi atbilst darba devēja izvirzītajām prasībām" tomēr nekam neder. Tādā veidā mēs nonāksim pie situācijas, kurā darba devējam pēkšņi liek par pienākumu pieņemt darbā invalīdus.

Jāņem vērā arī darba devēja tiesības, viņam ir pašam tiesības izvēlēties, kurš kandidāts varētu vairāk derēt vakantajam amatam.

Manuprāt, bez aktīvas valsts institūciju darbības, tajā skaitā arī likumdevēja, šīs problēmas risināšanā nevarēs iztikt. Kā redzams no rakstā piedāvātās statistikas, paigaidām gandrīz nekas nenotiek, resp., tas, kas notiek, ir gaužām maz un nepietiekami.

Kristīne
11. Aprīlis 2006 / 18:42
0
ATBILDĒT
Kāpēc nav analizēti Direktīvas 2000/78 nosacījumi? Vai tad Krievijas darba likumdošana ir svarīgāka par ES likumdošanu!?
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties