5. Decembris 2000 /NR. 38 (191)
Skaidrojumi. Viedokļi
Par intelektuālā īpašuma vienotu aizsardzību

Par intelektuālā īpašuma vienotu aizsardzību

Dipl.iur. Inese Krastiņa, Tieslietu ministrijas Starptautisko un salīdzinošo tiesību departamenta direktore, — "Latvijas Vēstnesim"

KRASTINA.JPG
(37444 BYTES) Lai Latvijas Republiku aizvien vairāk respektētu starptautiskajā vidē, nepietiek ar to, ka valsts iekšienē uzmanība tiek akcentēta uz divām, it kā vispārzināmām tiesību nozarēm — rūpnieciskā īpašuma tiesībām un autortiesībām un blakustiesībām. Ir attīstāmas arī citas ar intelektuālo īpašumu saistītas jomas, kas liktu pamatus vienotas un savstarpēji sasaistītas intelektuālā īpašuma aizsardzības un tam atbilstošas institucionālās sistēmas izveidošanai valstī. Kaut arī laiku pa laikam tiek publicēti viedokļi par atsevišķām intelektuālā īpašuma tiesību nozarēm vai ar to saistītām sadaļām, taču diskusija speciālistu aprindās par vienota intelektuālā īpašuma aizsardzības modeļa nepieciešamību Latvijā sākusies tikai pēdējā gadā.

Digitālā laikmeta prasības, zinātnes sasniegumi informācijas sabiedrībā, starptautiskās aktualitātes intelektuālā īpašuma jomā un jauni izstrādājamie konvenciju projekti vienmēr būs pamats intelektuālā īpašuma tiesību un ar to saistīto jomu aizsardzības attīstībai Latvijā. Ar informācijas sabiedrību šeit domāts jautājumu kopums saistībā ar informācijas elektronisku glabāšanu un izmantošanu. Tiesību sistēmas un institucionālās struktūras pilnveidošana, likumu piemērošana, likumu efektīvai izpildei atbilstoša institucionālā mehānisma nostiprināšana, progresīvas sabiedriskās domas veidošana, kā arī īstenajiem tiesību īpašniekiem labvēlīgas tiesiskās un sabiedriskās vides pastāvēšana būtu pasākumu komplekss intelektuālā īpašuma aizsardzības attīstībai Latvijā.

Viens no galvenajiem praksē gūtajiem secinājumiem ir tāds, ka likumu pilnveidošanas rezultātā panāktajam progresam ir nozīme tikai tad, ja tiesību normas juridiski korekti tiek piemērotas praksē.

Šis raksts pieejams “Jurista Vārda” abonentiem

Lai lasītu šo rakstu tālāk, Tev jābūt žurnāla abonentam.

Esošos abonentus lūdzam autorizēties:

Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties lasītāju pulkam.
Iegūsi tūlītēju piekļuvi digitālajam saturam!

ABONĒT

Mēnesī - tikai 9,99 eiro; vēl izdevīgāks - gada abonements. Piedāvājam trīs abonementu veidus!

Abonentu ieguvumi:

  • Neierobežota pieeja arhīvam - 24 h/7
  • Vairāk nekā 16 000 rakstu un 1800 autoru
  • Visi tematiskie numuri un ikgadējie grāmatžurnāli
  • Personalizētās iespējas - piezīmes, citāti, mapes
ABONĒ 2022.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: mazais, vidējais un lielais abonements!
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties