Par Latvijas Republikas un Svētā Krēsla līgumu
Arturs Šulcs, kriminologs, ārsts, — "Latvijas Vēstnesim"
Nobeigums. Sākums "LV" 28.11.2000, Nr.426/429
4 Maltas ordenis — Katoļu baznīcas struktūrvienība
5 Šī pieredze apkopota pēc Francijas tiesībsargājošo iestāžu speciālistu semināra Rīgā 1998. gadā
Kādas sekas izraisīs
līguma ratifikācija
Kad Latvijas Republika pirms 10 gadiem atjaunoja savu valstisko neatkarību, reliģiskajā jomā visi cilvēki bija vienlīdzīgi. Tagad, staipot un grozot reliģisko likumdošanu, ir panākts, ka Latvijā reāli pastāv cilvēku nevienlīdzība pēc reliģiskās piederības. Vienai daļai reliģiju ir tiesības ar likuma spēku un uz nodokļu maksātāju rēķina izplatīt savu "vienīgo un pareizo" ticību skolās, turpretī citiem tas nav atļauts.
Viena daļa reliģisko organizāciju var saņemt dažādas nodokļu atlaides (saviem īpašumiem, reliģisko priekšmetu tirdzniecībai u.c.), bet citu reliģisko organizāciju dalībniekiem ir jāmaksā par šīm pozīcijām visi nodokļi pilnā apjomā.
Daļa reliģisko organizāciju (tās, kuras pieder pie vecajām kristīgajām konfesijām) var savu darbību sākt, reģistrējoties Tieslietu ministrijā vienu reizi, bet citām reliģiskām organizācijām ir jāreģistrējas Tieslietu ministrijā desmit (!) reizes, lai tiktu galīgi piereģistrētas un drīkstētu pilnvērtīgi darboties. Vai tas nav pazemojoši un diskriminējoši attiecībā pret jaunajām reliģiskām organizācijām un šo organizāciju ticīgajiem?
Ar Reliģisko organizāciju likumu ir panākts, ka pie dažādām ticībām piederošie cilvēki tiek diskriminēti: no dažu ticību piederīgajiem tiek prasīts tas, kas netiek prasīts no citiem ticīgajiem, un dažu ticību pārstāvjiem tiek piedāvātas privilēģijas uz citu ticīgo rēķina.
Lai lasītu šo rakstu tālāk, Tev jābūt žurnāla abonentam.
Esošos abonentus lūdzam autorizēties:
Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties lasītāju pulkam.
Iegūsi tūlītēju piekļuvi digitālajam saturam!
Piedāvājam trīs abonementu veidus. Vienam lietotājam piemērotākais ir "Mazais" (3, 6 un 12 mēnešiem).
Abonentu ieguvumi:
Eseja „Jurista Vārda” Domnīcā – brīvas formas, apjomā un tēmā neierobežotas pārdomas, kas vērstas tiesiskas domas un prakses attīstības virzienā.
Tā ir iespēja piedalīties juristavards.lv satura veidošanā, rosinot diskusiju par redzēto, dzirdēto vai domās apcerēto.