16. Maijs 2006 /NR. 19 (422)
Skaidrojumi. Viedokļi
Vai padomju centrālisms Latvijā joprojām dzīvs
7

Vai padomju centrālisms Latvijā joprojām dzīvs Valsts pārvalde un pašvaldības Latvijā   Prof. Dr.iur. Ziedonis Rags, Latvijas Zinātnieku savienības loceklis   Foto: Boriss Koļesņikovs, “LV” Raksta nosaukums liekas visai retorisks, taču ne bez pamata. Par to, vai padomju centrālisma idejas uzvar, vēl varētu strīdēties, bet par to, ka tās dzīvo, vairs šaubu nav. Pēc Latvijas valstiskās atjaunošanas vēl ...

šis raksts ir maksas saturs
TEV IR PAROLE
ATVĒRT AR KODU
e-pasta adrese
parole
atcerēties mani
PIRKT 1 RAKSTU
apmaksas veids
mobilly
seb banka
swedbank
sms
 /  5 RAKSTUS
apmaksas veids
mobilly
seb banka
swedbank
piekļuves kods
ABONĒ 2020.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: žurnāls, e-žurnāls un komplekts!
7 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
vauva
19. Maijs 2006 / 21:58
0
ATBILDĒT
tad jau varbut Jaunzemja kungs var sagatavot vel vienu pretrakstu Jurista varda? butu interesanti palasit :)
jurists
17. Maijs 2006 / 13:32
0
ATBILDĒT
Nepiekrītu Z.Raga paustajam viedoklim. Izlasot šo rakstu, liekas, ka viņš runā par to pašu, ko Jaunzeme, tikai no cita aspekta. Ir viegli pārmest, bet pašam grūti pamatot un argumentēt. Piemēram, paša Raga grāmata un tās saturs arī ir tendenciozs, neapskatot citus viedokļus un pārstāstot likumu.

Pašvaldības funkcionāli ietilpst valsts pārvaldē - valsts nosaka pašvaldību funkcijas, reizēm arī minimālās prasības, kas ir jāizpilda, īstenojot noteiktās funkcijas, tiešā valsts pārvalde pārrauga pašvaldību darbību un prettiesiskas rīcības gadījumā var rīkoties likumā noteiktajā kārtībā. Jā, organizatoriski pašvaldības ir autonomas un bauda zināmu neatkarību no valsts. Tas arī ir loģiski, jo mūsu pašvaldības ir dažādas, viņu teritorija, materiālie un cilvēkresursi atšķiras, tāpēc neprātīgi būtu noteikt visām pašvaldībām vienādas prasības, kā organizēt noteikto funkciju un uzdevumu izpildi.

Tātad, funkcijas un uzdevumus nosaka likums (ko izdod Saeima kā valsts orgāns, tātad funkcijas un uzdevumus nosaka valsts, valsts arī zināmā mērā kontrolē pašvaldības), bet to, kā veidojas pašvaldības institūciju sastāvs, nosaka iedzīvotāji, bet par pašvaldības darba organizāciju - viņu ievēlētie pārstāvji.

Domāju, ka Rags lieki skalda matus, uzbrūk cita jurista viedokli, aizskarot viņu (Jaunzemi) personiski, nevis argumentējos un diskusijā pārliecinot par savu viedokli.

Žēl, ka tiesību zinātņu doktors tā vēršas pret savu kolēģi.
Anonīms lietotājs
17. Maijs 2006 / 12:42
0
ATBILDĒT
Velreiz parlasiju autora kritizeto Kristines Jaunzemes rakstu. Tur pasvaldibu vieta valsts (kopeja) parvaldes sistema ir precizi aprakstita, raksts sapratigi izskaidro pastavoso likumdosanu. Profesora pretraksts, diemzel, nesatur praktiski nekadu juridisku argumentaciju, kas apstiprinatu vina viedokla; lidz ar to tas uzskatams tikai par apstiprinajumu Kristines Jaunzemes raksta pamatotajam viedoklim, ka pasvaldibas veido vienu nu valsts (plasaka nozime) parvaldes atzariem (blakus valsts tiesajai parvaldei).
RĀDĪT VĒL KOMENTĀRUS / 4
COVID-19: tiesiskie aspekti
VĒL ŠAJĀ ŽURNĀLĀ
VĒL ŠAJĀ NOZARĒ
VĒL ŠAJĀ RUBRIKĀ
TIESĪBU PRAKSE
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties