1. Decembris 2006 /NR. 47 (450)
Skaidrojumi. Viedokļi
Plānošanas reģions kā atvasināta publiska persona
Dr.iur.
Artis Stucka
zvērināts advokāts 

Pirms kārtējām Saeimas vēlēšanām daudzu politisko partiju priekšvēlēšanu solījumi bija saistīti ar vārdu "reģioni". Šis vārds tika piesaukts, piemēram, saistībā ar solījumiem: efektīvāk apgūt Eiropas fondu līdzekļus, tos piesaistot valsts reģioniem; nodrošināt efektīvāku pakalpojumu pieejamību reģionos un izlīdzināt iedzīvotāju dzīves līmeni reģionos; īpaši atbalstīt Latgales reģionu; pakārtot valsts pārvaldes nozaru politikas plānošanu reģionu teritorijām.
Solot daudzi nebija ievērojuši, ka 2006.gada 1.augustā spēkā stājās grozījumi Reģionālās attīstības likumā, ar kuriem tika izveidots jauns atvasinātas publiskas personas veids - plānošanas reģions, kam ir vistiešākā nozīme šo solījumu izpildei. Perspektīvā šīs iestādes mērķis ir ne tikai attīstīt reģionus, bet arī kalpot par pamatu reģionālo pašvaldību izveidošanai Latvijā.

Plānošanas reģions kā atvasināta publiska persona

Mg.iur. Artis Stucka, Latvijas Policijas akadēmijas Valsts tiesisko zinātņu katedras lektors

 

01.JPG (13829 bytes)
Foto: no personiskā arhīva

Pirms kārtējām Saeimas vēlēšanām daudzu politisko partiju priekšvēlēšanu solījumi bija saistīti ar vārdu “reģioni”. Šis vārds tika piesaukts, piemēram, saistībā ar solījumiem: efektīvāk apgūt Eiropas fondu līdzekļus, tos piesaistot valsts reģioniem; nodrošināt efektīvāku pakalpojumu pieejamību reģionos un izlīdzināt iedzīvotāju dzīves līmeni reģionos; īpaši atbalstīt Latgales reģionu; pakārtot valsts pārvaldes nozaru politikas plānošanu reģionu teritorijām.

Solot daudzi nebija ievērojuši, ka 2006.gada 1.augustā spēkā stājās grozījumi Reģionālās attīstības likumā, ar kuriem tika izveidots jauns atvasinātas publiskas personas veids – plānošanas reģions, kam ir vistiešākā nozīme šo solījumu izpildei.

ABONĒ 2024.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: mazais, vidējais un lielais abonements!
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties