Par veselībai nodarītā kaitējuma atlīdzināšanu
Roberts Namatēvs, Augstākās tiesas senators, — "Latvijas Vēstnesim"
Civiltiesiskais pārkāpums, pārkāpjot civiltiesisko likumdošanu un fiziskās personas subjektīvās tiesības, atsevišķos gadījumos nodara fizisku kaitējumu — veselības un dzīvības apdraudējumu.
Latvijas Republikas Augstākās tiesas Senāts 1999.gadā apkopoja tiesu praksi lietās par veselībai nodarītā kaitējuma atlīdzināšanu un konstatēja, ka šo izskatāmo lietu kategorija pēdējos gados tiesās samazinājusies. Tas izskaidrojams sakarā ar izmaiņām likumā par veselībai nodarītā kaitējuma atlīdzību, kas izriet no darba tiesiskajām attiecībām. Tās raksturīgas ar to, ka darbiniekiem, kuri darbā gūtā sakropļojuma vai arodslimības dēļ zaudējuši darbaspējas, ir tiesības uz materiālo atlīdzību par kaitējumu veselībai, darbinieka nāves gadījumā — viņa apgādībā bijušajām personām, jo Latvijas Republikas Saeima 1995.gada 2.novembrī pieņēma likumu "Par obligāto sociālo apdrošināšanu pret nelaimes gadījumiem darbā un arodslimībām", kurš stājās spēkā 1997.gada 1.janvārī un būtiski mainīja kaitējuma atlīdzināšanas kārtību.
Lai lasītu šo rakstu tālāk, Tev jābūt žurnāla abonentam.
Esošos abonentus lūdzam autorizēties:
Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties lasītāju pulkam.
Iegūsi tūlītēju piekļuvi digitālajam saturam!
Piedāvājam trīs abonementu veidus. Vienam lietotājam piemērotākais ir "Mazais" (3, 6 un 12 mēnešiem).
Abonentu ieguvumi:
Eseja „Jurista Vārda” Domnīcā – brīvas formas, apjomā un tēmā neierobežotas pārdomas, kas vērstas tiesiskas domas un prakses attīstības virzienā.
Tā ir iespēja piedalīties juristavards.lv satura veidošanā, rosinot diskusiju par redzēto, dzirdēto vai domās apcerēto.