Man ir priekšlikums: vēlēšanu materiāliem pievienot vēl vienu vēlēšanu zīmi, kurā nav minēts neviens kandidāts, bet vēlētājs no visu kandidātu saraksta var ierakstīt to kandidātu vārdus, par kuriem viņš vēlas balsot, kā arī pievilkt krustiņus. Šo zīmi varētu apzīmēt ar nr.1 un nosaukt, teiksim, par "Bezpartejisko balsošanas zīmi".
Pārdomas par Satversmi un Saeimas vēlēšanām
Cik pamatota ir vēlēšanu piecu procentu barjera
Par vēstules autoru: Arturs R.Neparts dzimis 1921.gadā. Mācījies Rīgas, Jelgavas un Cēsu skolotāju institūtos. 1942.gadā beidzis Jelgavas skolotāju institūtu un iestājies Latvijas Universitātes Tautsaimniecības un tiesību zinātņu fakultātē, vienlaikus strādājot par skolotāju Rīgas pilsētas 8.tautskolā.
No 1940.gada līdz 1943.gadam aktīvi darbojies pret krievu un vācu okupācijas varām. 1943.gada aprīlī apcietināts un atradies Rīgas Centrālcietumā, Salaspils, Zaksenhauzenas (Nr.105891) un Neiengammes (Nr.55435) koncentrācijas nometnēs.
Kopš 1950.gada dzīvo ASV, kur ieguvis mehānikas inženiera bakalaura grādu (BSME) un pēdējos 25 darba gadus bijis vecākais mehānikas inženieris un administrators uzņēmumā “General Motors”.
Bijis Latviešu pretestības kustības dalībnieku apvienības (LPKDA) vadības loceklis.
Tagad Arturs Neparts ir pensionējies un dzīvo Milfordā, Mičiganas pavalstī.
Ir pagājis jau labs laiks kopš pēdējām Saeimas vēlēšanām un, tās atceroties, ir vēlme rāmā garā, bez steigas un bažām par tām pārdomāt sīkāk.
Lai spriestu par Saeimas vēlēšanām un likumu, pēc kura tās notika, vispirms būtu jāparaugās Satversmē, kas ir mūsu valsts augstākais likums visos jautājumos. Lai nerastos pārpratumi, citēšu Satversmes 2.nodaļas, kas ir par Saeimu, tos pantus, kas nosaka Saeimas vēlēšanas.
Lai lasītu šo rakstu tālāk, Tev jābūt žurnāla abonentam.
Esošos abonentus lūdzam autorizēties:
Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties lasītāju pulkam.
Iegūsi tūlītēju piekļuvi digitālajam saturam!
Piedāvājam trīs abonementu veidus. Vienam lietotājam piemērotākais ir "Mazais" (3, 6 un 12 mēnešiem).
Abonentu ieguvumi:
Eseja „Jurista Vārda” Domnīcā – brīvas formas, apjomā un tēmā neierobežotas pārdomas, kas vērstas tiesiskas domas un prakses attīstības virzienā.
Tā ir iespēja piedalīties juristavards.lv satura veidošanā, rosinot diskusiju par redzēto, dzirdēto vai domās apcerēto.