Līdz šim Satversmes tiesas lēmumi par tiesvedības izbeigšanu lietās nav izsaukuši tālāku diskursu juridiskajā literatūrā. Tas tādēļ, ka tiesvedības izbeigšanas iemesli ir bijuši lielākoties formāli, piemēram, apstrīdētā norma ir zaudējusi savu spēku vai grozīta tās redakcija, novēršot pretrunu, vai ir ticis jau pieņemts Satversmes tiesas spriedums citā lietā par to pašu prasījuma priekšmetu.
Šoreiz lēmums ir ieguvis ievērību administratīvo tiesību nozarē un lēmuma centrālais jautājums ir ticis iekļauts 2007.gada Juristu dienu norises programmā "Obligātā administratīvā akta samērīgums".
Tiesisko seku konkretizēšana, izdodot obligātu administratīvo aktu
Dr.iur. Jānis Neimanis, LU Juridiskās fakultātes docents, zvērināts advokāts birojā “Loze, Grunte & Cers”
|
2007.gada 28.februārī Satversmes tiesa pieņēma lēmumu par tiesvedības izbeigšanu lietā Nr.2006-41-01 “Par likuma “Par ārvalstnieku un bezvalstnieku ieceļošanu un uzturēšanos Latvijas Republikā” 35.pantā ietverto vārdu “uzturēšanās atļaujas neizsniedz” un Imigrācijas likuma 34.pantā ietverto vārdu “uzturēšanās atļaujas izsniegšanu atsaka” atbilstību Latvijas Republikas Satversmes 96.
Lai lasītu šo rakstu tālāk, Tev jābūt žurnāla abonentam.
Esošos abonentus lūdzam autorizēties:
Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties lasītāju pulkam.
Iegūsi tūlītēju piekļuvi digitālajam saturam!
Piedāvājam trīs abonementu veidus. Vienam lietotājam piemērotākais ir "Mazais" (3, 6 un 12 mēnešiem).
Abonentu ieguvumi:
Eseja „Jurista Vārda” Domnīcā – brīvas formas, apjomā un tēmā neierobežotas pārdomas, kas vērstas tiesiskas domas un prakses attīstības virzienā.
Tā ir iespēja piedalīties juristavards.lv satura veidošanā, rosinot diskusiju par redzēto, dzirdēto vai domās apcerēto.