Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācija ir relatīvi jauna noziedzīgu grupu nelikumīga darbība, kas nepārprotami negatīvi ietekmē konkrētas valsts tautsaimniecību.
Netīrā nauda, kas tiek iepludināta valsts tautsaimniecībā naudas atmazgāšanas procesā, spēj pakļaut valstij labvēlīgo ekonomisko stabilitāti negatīvām svārstībām. Šādas svārstības var radīt, piemēram, strauja organizētās noziedzības tirgus pārorientācija. Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācija pēdējos gados ir kļuvusi par vienu no nopietnākajiem draudiem valstu normālai tautsaimniecības attīstībai.
Latvijai, iekļaujoties Eiropas politiskajos un ekonomiskajos procesos, ir kļuvusi aktuāla problēma par noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanu. Lai Latvija sekmīgi iekļūtu Eiropas politisko un ekonomisko procesu apritē, tai ir jāuzņemas noteiktas saistības. Dažas no šīm saistībām lielā mērā attiecas arī uz noziedzības apkarošanas problēmām. Par vienu no nozīmīgākajiem jautājumiem noziedzības apkarošanā jāuzskata naudas atmazgāšanas novēršana. Šim jautājumam jāveltī īpaša uzmanība un tas jāizvirza kā prioritārs.
Tādējādi varētu teikt, ka valsts izstrādātajiem virzieniem noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas apkarošanai ir ne tikai nolūks iekļauties Eiropas politiskajos un ekonomiskajos procesos, bet tie arī sekmē un nodrošina valsts tautsaimniecības normālu attīstību.
Ir jāveic visdažādākie pētījumi, kas atspoguļotu gan zinātnieku, gan arī praktisko darbinieku viedokļus noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanā.
Lai lasītu šo rakstu tālāk, Tev jābūt žurnāla abonentam.
Esošos abonentus lūdzam autorizēties:
Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties lasītāju pulkam.
Iegūsi tūlītēju piekļuvi digitālajam saturam!
Piedāvājam trīs abonementu veidus. Vienam lietotājam piemērotākais ir "Mazais" (3, 6 un 12 mēnešiem).
Abonentu ieguvumi:
Eseja „Jurista Vārda” Domnīcā – brīvas formas, apjomā un tēmā neierobežotas pārdomas, kas vērstas tiesiskas domas un prakses attīstības virzienā.
Tā ir iespēja piedalīties juristavards.lv satura veidošanā, rosinot diskusiju par redzēto, dzirdēto vai domās apcerēto.