17. Aprīlis 2007 /NR. 16 (469)
Skaidrojumi. Viedokļi
Juridiskā palīdzība un tieslietu sistēma
1
Juris Jansons
tiesībsargs 

Valsts nodrošinātā juridiskā palīdzība ir ļoti būtisks indivīda tiesību aizsardzības nosacījums, tādēļ uz to nedrīkst raudzīties atrauti, it kā nesais­tīti ar Latvijas tieslietu sistēmu. Turklāt valsts kavēšanās vai nespēja kvalitatīvi nodrošināt cilvēktiesību principu īstenošanu pilnā apjomā, piemēram, aizstāvību kriminālprocesā, met negatīvu ēnu pār Latviju, radot augsni šaubām par tās kā tiesiskas valsts pastāvēšanu.

Juridiskā palīdzība un tieslietu sistēma

Valsts nodrošinātā juridiskā palīdzība ir ļoti būtisks indivīda tiesību aizsardzības nosacījums, tādēļ uz to nedrīkst raudzīties atrauti, it kā nesaistīti ar Latvijas tieslietu sistēmu. Turklāt valsts kavēšanās vai nespēja kvalitatīvi nodrošināt cilvēktiesību principu īstenošanu pilnā apjomā, piemēram, aizstāvību kriminālprocesā, met negatīvu ēnu pār Latviju, radot augsni šaubām par tās kā tiesiskas valsts pastāvēšanu.

ABONĒ 2024.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: mazais, vidējais un lielais abonements!
1 KOMENTĀRS
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Largo
19. Aprīlis 2007 / 20:15
0
ATBILDĒT
Paldies par interesanto rakstu!

Viens lūgums autoram: vai Jūs, lūdzu, nevarētu pastāstīt par esošo statistiku pārrobežu lietās, resp., par juridiskās palīdzības pieteikumu iesniegšanu/apmierināšanu pārrobežu strīdos un tur, kur pieteicējs ir ārzemnieks?

Jau iepriekš pateicos!

komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties