26. Jūnijs 2007 /NR. 26 (479)
Skaidrojumi. Viedokļi
Par Satversmes tiesas spriedumu Garkalnes lietā

2007. gada 7. februārī Satversmes tiesa pieņēma spriedumu lietā Nr. 2006-09-03 "Par Garkalnes pagasta padomes teritorijas plānojuma daļas, kas paredz Lielā Baltezera applūstošās teritorijas apbūvi, atbilstību Latvijas Republikas Satversmes 1. un 115. pantam" (turpmāk arī - Garkalnes spriedums) un tas tika publicēts laikrakstā "Latvijas Vēstnesis" 2007. gada 13. februārī. Garkalnes spriedumā tiesa atzina, ka Garkalnes pagasta padomes teritorijas plānojuma daļa, kas paredz Lielā Baltezera applūstošās teritorijas apbūvi, neatbilst Latvijas Republikas Satversmes (turpmāk - Satversme) 115. pantam un ir spēkā neesoša no 2005. gada 5. janvāra, proti, no Garkalnes pagasta padomes teritorijas plānojuma spēkā stāšanās brīža. Minētā sprieduma sakarā vairākas valsts1 un pašvaldību iestādes2 sniedza, pēc autora domām, nepamatotus skaidrojumus par to, kā tiesas spriedums ir saprotams un kā interpretējami tajā norādītie Satversmes tiesas secinājumi. No minētajiem skaidrojumiem iespējams secināt, ka valsts un pašvaldību iestādes ir sapratušas, ka atbilstoši Garkalnes spriedumam būvniecība nav pieļaujama nevienā applūstošajā teritorijā,3 neatkarīgi no tā, vai šī teritorija atrodas aizsargjoslas robežās vai ārpus aizsargjoslas. Līdz ar to šajā rakstā autors sniegs savu nelielu skatījumu uz to, kas tika nolemts Garkalnes spriedumā.

Par Satversmes tiesas spriedumu Garkalnes lietā

Iespējams, ka nepamatotu Garkalnes sprieduma interpretāciju ir veicinājusi vēlme “atvērt” Aizsargjoslu likumu. Atsevišķās Aizsargjoslu likuma normās ietvertie ierobežojumi var tikt diferencēti, ņemot vērā to teritoriju specifiku, uz kuriem tie attiecināmi.

 

Mg.iur. Sandijs Statkus

 

02.JPG (14766 bytes)
Foto: Boriss Koļesņikovs, “LV”

2007. gada 7. februārī Satversmes tiesa pieņēma spriedumu lietā Nr. 2006-09-03 “Par Garkalnes pagasta padomes teritorijas plānojuma daļas, kas paredz Lielā Baltezera applūstošās teritorijas apbūvi, atbilstību Latvijas Republikas Satversmes 1.

Šis raksts pieejams “Jurista Vārda” abonentiem

Lai lasītu šo rakstu tālāk, Tev jābūt žurnāla abonentam.

Esošos abonentus lūdzam autorizēties:

Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties lasītāju pulkam.
Iegūsi tūlītēju piekļuvi digitālajam saturam!

ABONĒT

Mēnesī - tikai 9,99 eiro; vēl izdevīgāks - gada abonements. Piedāvājam trīs abonementu veidus!

Abonentu ieguvumi:

  • Neierobežota pieeja arhīvam - 24 h/7
  • Vairāk nekā 16 000 rakstu un 1800 autoru
  • Visi tematiskie numuri un ikgadējie grāmatžurnāli
  • Personalizētās iespējas - piezīmes, citāti, mapes
ABONĒ 2022.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: mazais, vidējais un lielais abonements!
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties