Pēdējā laikā sabiedrībā un plašsaziņas līdzekļos ļoti liela vērība tiek pievērsta mājokļu īres maksas jautājumiem, tostarp arī 2007. gada 10. aprīļa izdevumā "Jurista Vārds" saistībā ar šo tēmu ir publicēti trīs raksti. Toreiz normatīvo aktu juridisko skaidrojumu sniedza Dr.iur. Rolands Krauze un Mg.iur. Arta Snipe. Savukārt īres maksas aprēķina skaidrojumu un aprēķinu piemēru piedāvāja sertificētā grāmatvede Mg.oec. Irina Avotiņa. Minēto rakstu kontekstā par tajos aprakstīto vēlos paust savu viedokli kā ekonomists.
Īres maksas ekonomiskā būtība
Pēdējā laikā sabiedrībā un plašsaziņas līdzekļos ļoti liela vērība tiek pievērsta mājokļu īres maksas jautājumiem, tostarp arī 2007. gada 10. aprīļa izdevumā “Jurista Vārds” saistībā ar šo tēmu ir publicēti trīs raksti. Toreiz normatīvo aktu juridisko skaidrojumu sniedza Dr.iur. Rolands Krauze un Mg.iur. Arta Snipe. Savukārt īres maksas aprēķina skaidrojumu un aprēķinu piemēru piedāvāja sertificētā grāmatvede Mg.oec. Irina Avotiņa. Minēto rakstu kontekstā par tajos aprakstīto vēlos paust savu viedokli kā ekonomists.
Īsāk sakot, sakarā ar Satversmes tiesas spriedumu par dzīvojamo telpu tā saukto īres griestu atcelšanu radusies virkne problēmu likumdevējam, valdībai, tiesām, izīrētājiem – mājokļu īpašniekiem – un, protams, arī īrniekiem, visvairāk skarot tieši tos denacionalizēto un īpašniekus atguvušo namu īrniekus, kurus aizsargāja likuma “Par dzīvojamo telpu īri” attiecīgie panti.
Lai lasītu šo rakstu tālāk, Tev jābūt žurnāla abonentam.
Esošos abonentus lūdzam autorizēties:
Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties lasītāju pulkam.
Iegūsi tūlītēju piekļuvi digitālajam saturam!
Piedāvājam trīs abonementu veidus. Vienam lietotājam piemērotākais ir "Mazais" (3, 6 un 12 mēnešiem).
Abonentu ieguvumi:
Eseja „Jurista Vārda” Domnīcā – brīvas formas, apjomā un tēmā neierobežotas pārdomas, kas vērstas tiesiskas domas un prakses attīstības virzienā.
Tā ir iespēja piedalīties juristavards.lv satura veidošanā, rosinot diskusiju par redzēto, dzirdēto vai domās apcerēto.