28. Augusts 2007 /NR. 35 (488)
Informācija
Kas būtu labojams zemesgrāmatu nodaļu darbā
1

Augusta sākumā redakcija saņēma Jēkabpils Zemesgrāmatu nodaļas bijušās priekšnieces un tiesneses, šo­brīd - pensionāres, Anitas Ūdres vēstuli (tās saturs publicēts šī žurnāla rubrikā "Vēstules"), kurā viņa paudusi savu viedokli par Latvijas Zvērinātu notāru padomes šī gada pirmajā pusē sagatavoto materiālu "Identificētās iespējamo pilnveidojumu jomas notāru sadarbībā ar zemesgrāmatu nodaļām". Lai lasītājiem rastos pilnīgāks priekšstats par A. Ūdres izraisīto pārdomu avotu un tā saturu, atsaucoties redakcijas lūgumam, Latvijas Zvērinātu notāru padome "Jurista Vārda" rīcībā publicēšanai nodeva arī savu materiālu (tas publicēts saīsināti), kurā apkopoti notāru novērojumi un ieteikumi zemesgrāmatu tiesnešu darba pilnveidošanai.

šis raksts ir maksas saturs
TEV IR PAROLE
ATVĒRT AR KODU
e-pasta adrese
parole
atcerēties mani
PIRKT 1 RAKSTU
apmaksas veids
mobilly
seb banka
swedbank
sms
 /  5 RAKSTUS
apmaksas veids
mobilly
seb banka
swedbank
piekļuves kods
ABONĒ 2020.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: žurnāls, e-žurnāls un komplekts!
1 KOMENTĀRS
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Harijs
3. Septembris 2007 / 12:16
0
ATBILDĒT
Beidzot kaut kas notiek... tikai gribētos, lai risinājumi būtu ātrāk.

Neliels komentārs attiecībā uz pašvaldību pirmpirkuma tiesībām:

Likums "Par pašvaldībām"

"78. pants. Vietējām pašvaldībām ir pirmpirkuma tiesības, ja pašvaldību administratīvajā teritorijā tiek atsavināts nekustamais īpašums un tas nepieciešams, lai pildītu likumā noteiktās pašvaldību funkcijas.

Pirmpirkuma tiesības neattiecas uz:

6) nekustamo īpašumu, no kura atsavina domājamo daļu un kurš paliek pārdevēja un pircēja kopīpašumā."Izejot no šī, kāpēc jautājums par nekustamā īpašuma iegādi ir pagriezts savādāk? - "Latvijā ir ieviesusies prakse, saskaņā ar kuru nekustamais īpašums tiek pārdots pa daļām. Ar vienu līgumu tiek pārdota puse īpašuma, tad, slēdzot nākamo līgumu, pircējs, kas it kā ir kļuvis par kopīpašnieku, izmanto savas pirmpirkuma tiesības...".Respektīvi, nav obligāti ieguvējam izmantot pirmpirkuma tiesības, kuru viņam pat nav, izņēmums pašvaldības pirmpirkuma tiesībām pastāv jau bez tā...Jautājums, manuprāt, ir par to, kāpēc pašvaldības neprotestē pret otras domājamās daļas jauno īpašuma tiesību nostiprināšanu (otro līgumu), jo tad kopīpašuma vairs nav (kas noteikts par kritēriju pie izņēmumiem).... un zemesgrāmatu tiesnešiem vajadzētu pieprasīt pašvaldības atteikumus no PPtiesībām...VĒL ŠAJĀ ŽURNĀLĀ
VĒL ŠAJĀ NOZARĒ
VĒL ŠAJĀ RUBRIKĀ
TIESĪBU PRAKSE
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Nepatīk / neieteikt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties