27. Novembris 2007 /NR. 48 (501)
Akadēmiskā dzīve
Konstitucionālās tiesas un Eiropas Savienība

ES dalībvalstu konstitucionālajām tiesām trūkst vienotības jautājumos, kas saistīti ar dalību ES. To nolēmumi aptver plašu viedokļu spektru: no valsts konstitūcijas iztulkošanas Eiropas Savienībai draudzīgā veidā līdz Eiropas Savienības tiesību iztulkošanai valsts konstitūcijai draudzīgā veidā. Šī problēma tika skarta starptautiskajā simpozijā "Konstitucionālo tiesu prakse ceļā no suverenitātes uz integrāciju", kas 2007. gada 16. novembra pēcpusdienā notika Latvijas Universitātes Juridiskās fakultātes telpās.

Konstitucionālās tiesas un Eiropas Savienība

 

ES dalībvalstu konstitucionālajām tiesām trūkst vienotības jautājumos, kas saistīti ar dalību ES. To nolēmumi aptver plašu viedokļu spektru: no valsts konstitūcijas iztulkošanas Eiropas Savienībai draudzīgā veidā līdz Eiropas Savienības tiesību iztulkošanai valsts konstitūcijai draudzīgā veidā. Šī problēma tika skarta starptautiskajā simpozijā “Konstitucionālo tiesu prakse ceļā no suverenitātes uz integrāciju”, kas 2007. gada 16. novembra pēcpusdienā notika Latvijas Universitātes Juridiskās fakultātes telpās.

Jēdziens “konstitucionālā tiesa” šajā pasākuma tika lietots plašākā nozīmē, ar to aptverot arī augstākās tiesu instances valstīs, kurās nepastāv atsevišķas konstitucionālās tiesas (piemēram, Igaunijas Valsts tiesu un Dānijas Augstāko tiesu), gan arī Francijas Republikas Konstitucionālo padomi. Pasākumu, kas notika latviešu un vācu valodā, organizēja Baltijas – Vācijas Augstskolu birojs (Baltisch-Deutsches Hochschulkontor).1 Simpozija dalībnieku loks bija daudznacionāls un aptvēra gan studentus, gan arī pasniedzējus un praktiskos darbiniekus no visām Baltijas valstīm. Referenti pārstāvēja arī Poliju, Franciju un Vāciju.

Latvijas Universitātē kopš 2006. gada praktizējošais Vācijas akadēmiskā apmaiņas dienesta vieslektors, Getingenes Georga Augusta universitātes profesors Dr.

Šis raksts pieejams “Jurista Vārda” abonentiem

Lai lasītu šo rakstu tālāk, Tev jābūt žurnāla abonentam.

Esošos abonentus lūdzam autorizēties:

Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties lasītāju pulkam.
Iegūsi tūlītēju piekļuvi digitālajam saturam!

ABONĒT

Mēnesī - tikai 9,99 eiro; vēl izdevīgāks - gada abonements. Piedāvājam trīs abonementu veidus!

Abonentu ieguvumi:

  • Neierobežota pieeja arhīvam - 24 h/7
  • Vairāk nekā 16 000 rakstu un 1800 autoru
  • Visi tematiskie numuri un ikgadējie grāmatžurnāli
  • Personalizētās iespējas - piezīmes, citāti, mapes
ABONĒ 2022.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: mazais, vidējais un lielais abonements!
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties