4. Decembris 2007 /NR. 49 (502)
Notikums
Robežlīgums atbilst Satversmei
2

Ceturtdien, 29. novembrī, Satversmes tiesa preses konferencē paziņoja ilgi gaidīto spriedumu par Latvijas un Krievijas robežlīguma atbilstību Satversmei. Spriedums kopumā sastādīts uz 180 lappusēm.
Spriedumā Satversmes tiesa secinājusi, ka Latvijas un Krievijas noslēgtais robežlīgums, kas paredz agrākā Abrenes apriņķa daļas iekļaušanu Krievijas Federācijā, un likums, ar kuru Saeima apstiprinājusi šo robežlīgumu, atbilst Satversmes 3. pantam. Tāpat Satversmes tiesa secinājusi, ka likums, ar kuru Saeima pilnvaroja Ministru kabinetu parakstīt robežlīgumu, atbilst Latvijas Republikas Augstākās padomes 1990. gada 4. maija deklarācijas "Par Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanu" preambulai un 9. punktam. Savukārt likumā, ar kuru Saeima apstiprinājusi robežlīgumu, ietvertie vārdi "ievērojot Eiropas Drošības un sadarbības organizācijas pieņemto robežu nemainības principu" tika atzīti par neatbilstošiem Satversmes 68. panta pirmajai daļai.

šis raksts ir maksas saturs
TEV IR PAROLE
ATVĒRT AR KODU
e-pasta adrese
parole
atcerēties mani
PIRKT 1 RAKSTU
apmaksas veids
mobilly
seb banka
swedbank
sms
 /  5 RAKSTUS
apmaksas veids
mobilly
seb banka
swedbank
piekļuves kods
ABONĒ 2020.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: žurnāls, e-žurnāls un komplekts!
2 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
es to all
7. Decembris 2007 / 10:22
0
ATBILDĒT
Sakiet, kur ir pieejams sprieduma teksts?
Rudens
4. Decembris 2007 / 04:46
0
ATBILDĒT
Satversmes tiesas tiesneši ir blēži. Viņi pa priekšu izlēma spriedumu, bet pēc tam piemeklēja argumentus, kas to "pamato", - un nevis otrādi, kā tam vajadzēja būt. Ja būtu tā, kā viņi stāsta, tad Satversmes 3. pantā nebūtu pieminētas "starptautiskos līgumos noteiktās robežas". Līgumu ar Krieviju noslēdza 1920.gadā un Abreni pievienoja Latgalei, bet 1922. gadā pieņēma Satversmi, kura speciāli atrunāja līgumos noteiktās robežas. Nekāda cita godīga interpretācija nav iespējama. Jautājums, vai Latvijai ir vajadzīgs Pitalovas rajons, - tas ir cits jautājums, bet Satversmei šī lieta NEATBILST.
COVID-19: tiesiskie aspekti
VĒL ŠAJĀ ŽURNĀLĀ
VĒL ŠAJĀ NOZARĒ
VĒL ŠAJĀ RUBRIKĀ
TIESĪBU PRAKSE
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Nepatīk / neieteikt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties