11. Decembris 2007 /NR. 50 (503)
Skaidrojumi. Viedokļi
Jauns regulējums fiziskās personas parādsaistību segšanai
Sannija Matule
"Jurista Vārda" galvenā redaktora vietniece 

Noslēdzot informatīvo materiālu sēriju par jauno Maksātnespējas likumu, kas spēkā stāsies 2008. gada 1. janvārī, Maksātnespējas administrācijas (MNA) Maksātnespējas procesa nodrošinājuma departamenta direktore SANITA BALTGAILE sniedz ieskatu būtiskākajos jauninājumos administratoru atlīdzības jautājumā, savukārt Stratēģiskās plānošanas un normatīvo aktu izstrādes departamenta direktore DACE MIHAĻSKA iepazīstina ar fiziskās personas maksātnespējas procesa būtību, pazīmēm un norisi.

Jauns regulējums fiziskās personas parādsaistību segšanai

 

06.JPG (10341 bytes) 07.JPG (9062 bytes)
Foto: Māris Kaparkalējs, “LV”

“Jēdzienā “maksātnespējas procesa administrācijas izmaksas” ietverti divi maksātnespējas procesa izmaksu veidi – administratora atlīdzība un izdevumi maksātnespējas procesa nodrošināšanai,” norāda Sanita Baltgaile

“Daudzi finanšu pakalpojumu sniedzēji klientu piesaistei telpā deklarē: piešķirsim kredītu, tā “atmaksas brīvdienas” un citus “vieglas” naudas iegūšanas nosacījumus, vienlaikus neliekot tiem aizdomāties par kredīta atdošanas iespējām,” pauž Dace Mihaļska

Noslēdzot informatīvo materiālu sēriju par jauno Maksātnespējas likumu, kas spēkā stāsies 2008. gada 1. janvārī, Maksātnespējas administrācijas (MNA) Maksātnespējas procesa nodrošinājuma departamenta direktore SANITA BALTGAILE sniedz ieskatu būtiskākajos jauninājumos administratoru atlīdzības jautājumā, savukārt Stratēģiskās plānošanas un normatīvo aktu izstrādes departamenta direktore DACE MIHAĻSKA iepazīstina ar fiziskās personas maksātnespējas procesa būtību, pazīmēm un norisi.

Maksātnespējas procesa izmaksas

Pirmām kārtām jāuzsver, ka pašreiz spēkā esošajā regulējumā ar jēdzienu “maksātnespējas procesa administrācijas izmaksas” saprotama gan administratora atlīdzība par tā veiktajiem pienākumiem, gan arī pārējās maksātnespējas procesa izmaksas, kas rodas administratoram, lai nodrošinātu maksātnespējas procesa norisi, piemēram, maksa par publikāciju ievietošanu laikrakstā “Latvijas Vēstnesis”, pasta pakalpojumiem u.

Šis raksts pieejams “Jurista Vārda” abonentiem

Lai lasītu šo rakstu tālāk, Tev jābūt žurnāla abonentam.

Esošos abonentus lūdzam autorizēties:

Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties lasītāju pulkam.
Iegūsi tūlītēju piekļuvi digitālajam saturam!

ABONĒT

Mēnesī - tikai 9,99 eiro; vēl izdevīgāks - gada abonements. Piedāvājam trīs abonementu veidus!

Abonentu ieguvumi:

  • Neierobežota pieeja arhīvam - 24 h/7
  • Vairāk nekā 16 000 rakstu un 1800 autoru
  • Visi tematiskie numuri un ikgadējie grāmatžurnāli
  • Personalizētās iespējas - piezīmes, citāti, mapes
ABONĒ 2023.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: mazais, vidējais un lielais abonements!
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties