Rakstā autore analizē jautājumu par to, vai spēkā esošā Civilprocesa likuma 434. pantā ietvertā apelācijas instances tiesas sprieduma spēkā stāšanās kārtība ir uzskatāma par atbilstošu vispārējiem civilprocesuālajiem principiem un procesuālajai sistēmai kopumā, kā arī vienlaikus norāda uz iespējamām izmaiņām minētajā civilprocesuālajā regulējumā.
Visai bieži sabiedrībā ir nācies dzirdēt neizpratni un sašutumu par spēkā esošā Civilprocesa likuma1 (turpmāk – CPL) 434. pantā nostiprināto apelācijas instances tiesas sprieduma spēkā stāšanās kārtību. CPL 434. pants noteic, ka apelācijas instances tiesas spriedums stājas spēkā tā pasludināšanas brīdī. Jāatzīmē, ka kopš minētā panta pieņemšanas Saeimā, proti, kopš 1998. gada 14. oktobra, tas ne reizi nav grozīts, taču nav skaidrs, kāds ir bijis likumdevēja mērķis, paredzot apelācijas instances tiesas sprieduma stāšanos spēkā tā pasludināšanas brīdī.
Minēto neizpratni autore pamato ar to, ka, lai arī apelācijas instances tiesas spriedums stājas spēkā tā pasludināšanas brīdī, vienlaikus likumdevējs ir paredzējis tiesības minēto spriedumu pārsūdzēt kasācijas kārtībā (CPL 450.
Lai lasītu šo rakstu tālāk, Tev jābūt žurnāla abonentam.
Esošos abonentus lūdzam autorizēties:
Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties lasītāju pulkam.
Iegūsi tūlītēju piekļuvi digitālajam saturam!
Piedāvājam trīs abonementu veidus. Vienam lietotājam piemērotākais ir "Mazais" (3, 6 un 12 mēnešiem).
Abonentu ieguvumi:
Eseja „Jurista Vārda” Domnīcā – brīvas formas, apjomā un tēmā neierobežotas pārdomas, kas vērstas tiesiskas domas un prakses attīstības virzienā.
Tā ir iespēja piedalīties juristavards.lv satura veidošanā, rosinot diskusiju par redzēto, dzirdēto vai domās apcerēto.