Par ekspertu kā pētnieku un cīnītāju
Zane Miķelsone un Gatis Bebris Bioloģisko un ķīmisko ekspertīžu daļā: "Šīs jaunās iekārtas var uzskatīt par mākslas kalngalu, kas zinātnē šajā jomā radīts..." |
Tieslietu ministrijas Tiesu ekspertīžu zinātniskās pētniecības laboratorijai ir diezgan gara vēsture. Nākamajā gadā tā svinēs pastāvēšanas 80.gadskārtu. Šī iestāde darbojusies dažādās telpās Rīgā, ir bijuši arī pārtraukumi, taču kopš 1997.gada marta laboratorija atrodas Hospitāļu ielā 55, bijušā Kara hospitāļa vienā ēkas spārnā. Atceros — cik gandarīti bija šīs laboratorijas darbinieki, eksperti un vadītājs Gatis Bebris, iekārtojoties jaunajās telpās un atklāšanas svinīgajā ceremonijā sakot pateicības vārdus saviem atbalstītājiem, to skaitā kolēģiem no Holandes un Lietuvas, kuri palīdzēja jaunas tehnikas iegādē un apguvē.
Kas mainījies šajos trijos gados, kā strādā zinātniskās pētniecības laboratorija pašlaik? Ar šādu mērķi devāmies uz minēto iestādi.
Stāsta Tiesu ekspertīžu zinātniskās pētniecības laboratorijas vadītājs, Eiropas ekspertu asociācijas biedrs (starp citu, vienīgais Latvijā) Gatis Bebris :
— Mūsu laboratorijas galvenie pamatuzdevumi ir — veikt tiesu ekspertīzes pēc tiesībsargājošo iestāžu darbinieku pieprasījuma; sniegt metodisko palīdzību tiesībsargājošo iestāžu darbiniekiem ekspertīžu noteikšanā un materiālu sagatavošanā; izdarīt zinātniskos pētījumus tiesu ekspertīžu nozarē.
Lai lasītu šo rakstu tālāk, Tev jābūt žurnāla abonentam.
Esošos abonentus lūdzam autorizēties:
Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties lasītāju pulkam.
Iegūsi tūlītēju piekļuvi digitālajam saturam!
Piedāvājam trīs abonementu veidus. Vienam lietotājam piemērotākais ir "Mazais" (3, 6 un 12 mēnešiem).
Abonentu ieguvumi:
Eseja „Jurista Vārda” Domnīcā – brīvas formas, apjomā un tēmā neierobežotas pārdomas, kas vērstas tiesiskas domas un prakses attīstības virzienā.
Tā ir iespēja piedalīties juristavards.lv satura veidošanā, rosinot diskusiju par redzēto, dzirdēto vai domās apcerēto.