1. Jūlijs 2008 /NR. 24 (529)
Eiropas telpā
Steidzamības tiesvedība
1
Jauna procedūra Eiropas Kopienu tiesā
Mg.iur.
Ieva Freija
Eiropas Kopienu tiesas tiesneša palīdze 
Mg.iur.
Normunds Vasariņš
Eiropas Kopienu tiesas jurists lingvists 

Kopš šā gada 1. marta Eiropas Kopienu tiesā (turpmāk – EKT) ir izveidota jauna prejudiciālā nolēmuma pieņemšanas procedūra – steidzamības tiesvedība –, kas EKT ļauj īsākā laikā lemt par dalībvalstu tiesu uzdotajiem prejudiciālajiem jautājumiem jomās, kas minētas Līguma par Eiropas Savienību VI sadaļā (policijas un tiesu iestāžu sadarbība krimināllietās) un EK līguma trešās daļas IV sadaļā (vīzu politika, patvēruma politika, imigrācijas politika un cita politika, kas saistīta ar personu brīvu pārvietošanos, tostarp tiesu iestāžu sadarbība civillietās), proti, jomās, kas skar t. s. telpu, kurā valda brīvība, drošība un tiesiskums.

Rakstā pausts autoru personīgais viedoklis.

Šīs jomas iegūst arvien lielāku nozīmi Eiropas Savienībā, kuras iekšienē pakāpeniski izzūd fiziskās valstu robežas un aizvien nostiprinās saikne starp dalībvalstu iedzīvotājiem gan privātā, gan uzņēmējdarbības līmenī. Neizbēgami tiesu iestādēm arvien biežāk nāksies izskatīt lietas, kas saistītas ar šīm jomām, un neskaidrību gadījumā par Kopienu aktu interpretāciju vai spēkā esamību vērsties EKT ar prejudiciālu jautājumu.

ABONĒ 2024.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: mazais, vidējais un lielais abonements!
1 KOMENTĀRS
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Jānis
8. Jūlijs 2008 / 11:05
0
ATBILDĒT
To pašu Pre-leksa likumdošanas sagatavošanas materiālos europa.eu jau pirms gada varēja izlasīt. Vai tad JV autoram būt nozīmē iztulkot tos materiālus?
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties