11. Novembris 2008 /NR. 43 (548)
Intervija
Notariāts kā vienas pieturas aģentūra
Sannija Matule
Jurista Vārds 
Ilze Pilsētniece
Latvijas Zvērinātu notāru padomes priekšsēdētāja
intervijā Sannijai Matulei 

Aizvadītais mēnesis Latvijas notariātam bijis zīmīgs ar diviem notikumiem – oktobra nogalē ar svinīgu pasākumu atzīmēta atjaunotā notariāta 15 gadu dzimšanas diena, bet pirms dažām dienām, 7. novembrī, notikušas vēlēšanas, kurās kopsapulce pārvēlējusi Latvijas Zvērinātu notāru padomi. Par tās priekšsēdētāju atkārtoti kļuvusi Ilze Pilsētniece, kura atzīst: man ir enerģija un vēl daudz ideju, ko turpmāk īstenot.

Pasākumā, kas tika veltīts notariāta jubilejas atzīmēšanai, bieži izskanēja, ka 15 gadi ir tāds pusaudža vecums, kuru raksturo vairākas iezīmes. Vai, turpinot šo salīdzinājumu, notariātu Latvijā patiesi var uzskatīt par pusaudzi tiesu sistēmā?

– Domājot par šo jautājumu filozofiski, jāatsaucas uz Marijas Fjodorovas "Klasisko politisko filozofiju", kurā ir nodaļa "Tomisma politiskā dimensija", un tajā norādīts, ka pasaulē nav nekādu instrumentālu brīnumu. Turklāt viņa arī raksta: lai radītu priekšnoteikumus dzīves godīgumam kāda valdnieka pakļautajā valstī un saglabātu tur iedibināto kārtību, ne vien neatlaidīgi jārūpējas par kārtības saglabāšanu, bet arī tā nemitīgi jāpilnveido. Tas nozīmē, ka evolūcija noris nepārtraukti, tikai jaunā kvalitātē.

Iecere par vienas pieturas aģentūru noteikti ir tas, ar ko mēs vēlētos nākotnē vērsties pie sabiedrības, jo mums jādomā par to, kādā veidā varam tai nodrošināt labāko juridisko palīdzību.

Tādēļ, neraugoties uz to, vai notariāts ir pilngadīgs, vai ne, kopš esam kļuvuši par zvērinātiem notāriem šis pilnveidošanās pienākums, it īpaši mūsu profesijā un juristam vispār, ir absolūti nepieciešams.

ABONĒ 2024.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: mazais, vidējais un lielais abonements!
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties