27. Janvāris 2009 /NR. 4 (547)
Skaidrojumi. Viedokļi
Vai abonents tiek brīdināts par jauniem tarifiem
3
Mg.iur.
Linda Neivalde
Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas
komisijas vecākā juriste 

Pievienotās vērtības nodokļa likmes maiņa abonentiem sniegtajiem elektronisko sakaru pakalpojumiem nevar tikt pielīdzināta tām elektronisko sakaru pakalpojumu līgumu nosacījumu grozījumu prasībām, kādas ir noteiktas Elektronisko sakaru likuma 23. panta trešajā daļā, tomēr tikai ar nosacījumu, ja elektronisko sakaru komersants nepaaugstina elektronisko sakaru pakalpojuma tarifu (neskaitot PVN likmi).

Saskaņā ar grozījumiem likumā "Par pievienotās vērtības nodokli" no 2009. gada 1. janvāra arī elektronisko sakaru komersantiem ir pienākums piemērot 21 procentu pievienotās vērtības nodokļa (turpmāk – PVN) likmi par abonentam sniegtajiem elektronisko sakaru pakalpojumiem līdzšinējo 18 procentu vietā. Aktuāls ir arī jautājums, vai, paaugstinot PVN likmi, elektronisko sakaru komersanti ir tiesīgi paaugstināt tarifu (maksu par elektronisko sakaru pakalpojumu) un vai šādā veidā, paaugstinot elektronisko sakaru pakalpojumu tarifu, jāievēro Elektronisko sakaru likuma 23.

ABONĒ 2024.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: mazais, vidējais un lielais abonements!
3 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Lasītājs
27. Janvāris 2009 / 12:20
0
ATBILDĒT
Tagad, protams, viss ir labākajā kārtībā, bet no rīta šī raksta vietā atkārtoti tika piedāvāts šī "JV" numura ieprekšējās autores raksts. Tā, lūk!
hm
27. Janvāris 2009 / 09:51
0
ATBILDĒT
Raksts ir tur, kur tam jābūt - vismaz man ir:))
Lasītājs
27. Janvāris 2009 / 09:30
0
ATBILDĒT
Bet kur ir pats raksts?
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties