17. Februāris 2009 /NR. 7 (550)
Skaidrojumi. Viedokļi
Detālplānojumu spēkā esamības kontinuitātes aspekti
2
Mg. iur.
Ginta Sniedzīte
LU Juridiskās fakultātes doktorante,
juriste zvērinātu advokātu birojā "Eversheds Bitāns" 

1. Ievads Raksts ir veltīts vietējās pašvaldības teritorijas plānojumu un detālplānojumu savstarpējās saiknes juridisko aspektu analīzei un detālplānojumu spēkā esamības kontinuitātes aspektiem pēc tā vietējās pašvaldības teritorijas plānojuma spēka zaudēšanas, kura detalizēšanai detālplānojumi izstrādāti. Latvijā šobrīd nepastāv expressis verbis formulēts tiesiskais regulējums par detālplānojumu spēku laikā, proti, ir regulēts to spēkā esamības ...

šis raksts ir maksas saturs
TEV IR PAROLE
ATVĒRT AR KODU
e-pasta adrese
parole
atcerēties mani
PIRKT 1 RAKSTU  /  5 RAKSTUS
piekļuves kods
ABONĒ 2021.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: žurnāls, e-žurnāls un komplekts!
2 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
arī jurists
17. Februāris 2009 / 22:43
0
ATBILDĒT
Šodien teritorijas plānošanas tiesiskie jautājumi ir ļoti aktuāli. Diemžēl pētījums salīdzinoši paviršs un virspusējs. Nevar salīdzināt, piemēram, ar jaunās pētnieces D.Detlavas publikāijām par šo tēmu. Var piekrist RAPLM, ka " plānošanas līmeņi nav nekāda "matrjoška". Vienīgais līmenis, kur pastāv detalizācija ir vietējais, kad teritorijas plānojumu ir iespējams detalizēt ar detālplānojumu."

Absurds ir arī apgalvojums, ka visi detālplānojumi zaudē spēku līdz ar jauna pašvaldības teritorijas plānojuma pieņemšanu.
RAPLM
17. Februāris 2009 / 14:04
0
ATBILDĒT
Ieteiktu raksta autorei tomēr dzīļāk iepazīties ar teritorijas plānošanas sistēmu Latvijā. Nacionālais plānojums, reģiona plānojums, rajona teritorijas plānojums un vietējās pašvaldības teritorijas plānojums nekādā gadījumā nedetalizē viens otru. Pirmkārt, Latvijā nav nacionālā plānojuma un nebūs, jo tiek izstrādāta Latvijas Ilgstspējīgās attīstības stratēģija. Reģiona plānojums ir vadlīnijas, kuru vienkarši nav iespējams detalizēt ar rajona vai vietējās pašvaldības teritorijas plānojumu. Plānošanas līmeņi nav nekāda "matrjoška". Vienīgais līmenis, kur pastāv detalizācija ir vietējais, kad teritorijas plānojumu ir iespējams detalizēt ar detālplānojumu.

Patieso izbrīnu rada secinājums, ka visi detālplānojumi, kas ir izstrādāti kā teritorijas plānojuma grozījumi zaudē spēku ar jauna teritorijas plānojuma apstiprināšanas brīdi. Nu par Satversmes tiesa nav aizdomājusies tik tālu, jo pirms lietas izskatīšanas tā pieprasa viedokli no kompetentās iestādes - RAPLM. Primkārt, detālplānojums ir atsevišķi saistošie noteikumi, pat arī tie, kas groza teritorijas plānojumu. Ieteiktu izpētīt vismaz vienu labu teritorijas plānojumu un detālplānojumu. Atšķirībā no teritorijas plānojuma detālplānojumā tiek risinātas pavisam citas lietas, kas netiek risinātas teritorijas plānojumā. Līdz ar to, jaunais teritorijas plānojums nevar aizvietot detālplānojumu. Galu galā, kur paliek tiesiskā paļāvība un tiesiskā stabilitāte?

Iesaku autorei izlasīt 2008.gada 4.decembrī Valsts sekretāru sanāksmē izsludināto Telpiskās plānošanas sistēmas attīstības koncepciju, kur ir labi aprakstīta šobrīd pastāvošā telpiskās plānošanas sistēma Latvijā
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties