17. Marts 2009 /NR. 11 (554)
Eiropas telpā
Eiropas Savienības konkurences tiesību piemērošana
15
Mg.iur.
Ilze Pelša
Zemkopības ministrijas Juridiskā departamenta juriskonsulte 

Konkurences tiesības ir sensitīvas tiesības, kuras nemitīgi attīstās un pilnveidojas, mainoties ekonomiskajiem apstākļiem. Tomēr to mērķis vēl aizvien paliek nemainīgs, proti, "aizsargāt un veicināt brīvu, godīgu un vienlīdzīgu konkurenci visās ekonomikas nozarēs".1

šis raksts ir maksas saturs
TEV IR PAROLE
ATVĒRT AR KODU
e-pasta adrese
parole
atcerēties mani
PIRKT 1 RAKSTU
apmaksas veids
mobilly
seb banka
swedbank
sms
 /  5 RAKSTUS
apmaksas veids
mobilly
seb banka
swedbank
piekļuves kods
ABONĒ 2021.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: žurnāls, e-žurnāls un komplekts!
15 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
E.Hercenbergs
20. Marts 2009 / 15:16
0
ATBILDĒT
Paldies, pajoliņam, par atbildēm. Neaizskarot viņa personību, tomēr gribētos norādīt, ka ja jau reiz viņš komentē citas personas rakstu (šeit neiet runa par raksta kvalitāti), tad viņa komentāram ir jābūt precīzam, skaidram un redzamam, kādēļ secinājums sanāk tieši tāds. To prasa akadēmiskais godīgums. Tādēļ ievērojot ētikas normas un norādot uz pajoliņa argumentu atrašanos neīstajā vietā un laikā, labprāt pateiktu tikai divus teikumus.Latvijā nav normu, kas dot pilnvaras konkurences iestādei īstenot izņēmumu no ne bis idem atbilstoši Cilvēktiesību konvencijas 7.protokola 4.panta otrajai daļai.Līdz ar to vispār pēc būtības atkrīt jautājums par ne bis idem Latvijā, piemērojot Eiropas Kopienas dibināšanas līguma 81.panta pirmo daļu un 82.pantu.Par 2. un 3. jautājumu, pajoliņ, varat neatbildēt, jo, kā redzams no Jūsu komentāriem, manuprāt, Jūs tam neesat vienkārši gatavs.Edgars Hercenbergs
Skepse
20. Marts 2009 / 07:19
0
ATBILDĒT
Godātais kolēģi, Jūs nu būtu pēdējais, kurš var paust kritiskus vārdus par uzblīdušām pašapziņām!!! Es domāju, ka cītīgākie JV lasītāji būs pamanījuši, ka Jūs savos komentāros - gan šajā numurā, gan iepriekš - izsakāties tikai nievājošā un augstprātīgā tonī, neizrādot nekādu cieņu vai pieklājību pret citu viedokli, darbu! Tā rezultātā neviena saprātīga būtne Jūsu komentārus vienkārši nespēj uztvert adekvāti, jo šķiet, ka te plosās viens kompleksu un skaudības iemiesojums, kurš var ļauties runas plūdiem, slēpjoties aiz neko neizsakoša vārda...P.S. Es ļoti ceru, ka Pajoliņa kungs nav sastopams mācībspēku rindās, jo tad vienkārši pārņem šausmas, iedomājoties, cik tolerantu attieksmi topošiem juristiem šāds cilvēks var iemācīt, analizējot dažādus viedokļus - doktrīnas... Es nerunāju par to, kuram ir vai nav taisnība, bet par elementāru pieklājību pret otru un viņa viedokli!p.p.s Labprāt izlasītu kādu no Jūsu pašapzinīgajiem sacerējiem, lai sev atzītu: oo, kļūdījos, Pajoliņš tiešām ir lietpratējs... Vai dosiet šādu iespēju?
pajoliņš
19. Marts 2009 / 23:46
0
ATBILDĒT
...un tādi sacerējumi kā šeit komentējamais to padara vēl sliktāku. Vai varat iztēloties tās šausmas, ja kāds students vai, vēl jo ļaunāk, tiesneša palīgs uzrakstīto izlasīs un ņems par pilnu?Otrkārt, nevaru palikt vienaldzīgs, redzot tik uzblīdušas pašapziņas. Tās pašas, kas mudina domāt, ka acīmredzami neveiksmīgas pārdomas ir drukāšanas cienīgas, un tās pašas, kas liek ieņemt galvā, ka ir forši piesieties pie vārdu savienojuma 'konkurences tiesību judikatūra' (starp citu, tas ir tieši tik pat pareizs, cik 'zemeņu saldējums' un 'piena puika').
RĀDĪT VĒL KOMENTĀRUS / 12
COVID-19: tiesiskie aspekti
VĒL ŠAJĀ ŽURNĀLĀ
VĒL PAR ŠO TĒMU
VĒL ŠAJĀ NOZARĒ
VĒL ŠAJĀ RUBRIKĀ
TIESĪBU PRAKSE
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties